KINA:

ČESKÁ LÍPA
Kino Crystal

24. 11. v 15.00
Kajínek
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky?

24. 11. v 17.00 a 20.00
Harry Potter a relikvie smrti
První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti - viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit.

KAMENICKÝ ŠENOV
Kino Hvězda

24. 11. v 17.30 a 20.00
Román pro muže
Snímek vypráví příběh tří sourozenců - Cyrila, Bruna a Anety , kteří mají kvůli předčasné smrti rodičů mnohem pevnější pouto, než bývá obvyklé. A to přesto, že se povahově snad už nemůžou víc lišit. Bruno trpí nevyléčitelnou nemocí, která se stane katalyzátorem nápadu uspořádat velkolepou sourozeneckou jízdu do Tater, do nejlepšího hotelu, s báječnou lyžovačkou a nádhernou prostitutkou jménem Tali, která má Brunovi splnit všechna jeho poslední přání.

NOVÝ BOR
Kino Nový Bor

24. 11. v 15.00 a 17.30
Harry Potter a relikvie smrti
Dlouho očekávaná filmová událost! Poslední sedmé pokračování je rozděleno do dvou celovečerních filmů.

24. 11. ve 20.00
Scott Pilgrim proti zbytku světa
Scott se zamiluje do Ramony, ale cesta k jeho životní lásce se zkomplikuje, když musí změřit své síly s jejími sedmi bývalými přáteli.

PŘEDNÁŠKA

Putování po Kostarice a Nikaragui

Pojďte se prostřednictvím poutavého vyprávění cestovatele Petra Válka a jeho zajímavých fotografií podívat do vzdálených středoamerických zemí, do Kostariky a Nikaragui. Přednáška se koná ve středu 24. listopadu od 18:00 hod. v klubovně Městské knihovny v Doksech (nové okno). Vstup zdarma, nutné vzít s sebou dobrou náladu a trošku té zvídavosti.