Česká Lípa

pátek a sobota 3. - 4. 7. 2009
TROFEO NIKÉ BOHEMIA
Již tento pátek zavítá do České Lípy ojedinělý projekt Trofeo Niké BOHEMIA 2009, zaměřený na podporu turistického ruchu v ČR. Spočívá ve spanilé jízdě 25 historických vozidel Libereckým krajem ve dnech 3.-5. července. V čele jízdy stane prezident projektu pan Karel Loprais s Tatrou Dakar. Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu s důrazem na regionální tradice a gastronomii. Česká Lípa je cílovým městem 1. etapy projektu. Příjezd je plánován v 17:00 hodin trasou kolem českolipského muzea k Vodnímu hradu, kde proběhne cca 30 minutová zastávka a prohlídka. Poté vozy vyjedou k posledním metrům do cíle na náměstí T.G. Masaryka, kde vystoupí zdejší Big Band CL a spanilou jízdu přivítá starostka města Bc. Hana Moudrá. V sobotu ráno v 8:30 se za účasti paní starostky vozy s městem rozloučí a vydají se přes Zákupy do Sloupu (9:05-10:05), do Nového Boru (10:40-12:25), do Jablonného v P. (13:25-14:00) a dále.

Volfartice

sobota 4. července od 15:00
PRÁZDNINOVÁ POUŤ
V sobotu se ve Volfarticích uskuteční prázdninová pouť. Děti se mohou těšit na diskotéku a skákací hrad, dospělí pak mj. na pestrý hudební program. Od 17:00 bude probíhat taneční zábava s Adélou a Milanem, od 19:00 vystoupí zpěvák Vítězslav Vávra, neboli „zpívající bubeník“, který v roce 1981 obsadil skvělé 3. místo ve Zlatém slavíkovi. Zazní nesmrtelné hity jako Citrónová holka, Dívka Gloria, Holky z gymplu, Jak svět přichází o básníky ad.

VMG Česká Lípa

4. července 2009
VÝSTAVA PALIČKOVANÝCH KRAJEK
Počínaje sobotou 4. 6. začíná v českolipském muzeu nová výstava, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout řadu ukázek paličkovaných krajek a také se o nich něco dozvědět. Je jen málo věcí v naší zemi, které jsou světově unikátní a které mají takovou historickou tradici vysokou uměleckou hodnotu a jež patří mezi tzv. české stříbro. Právě takové jsou i pravé ručně paličkované vamberecké krajky. Výstava v muzeu potrvá do 2. 8.

Mimoň - koupaliště

sobota 4. července od 16:00
OSLAVA PRO ŠKOLÁKY
V sobotu 4. července se na mimoňském koupališti uskuteční opravdu stylové rozloučení s koncem školního roku. Akce je pořádána pod záštitou mimoňských hasičů a je nač se tešit. Program začíná v 16:00 hodin ukázkou hasičské techniky a vybavení, chybět nebudou ani doprovodné soutěže pro děti. V 19:00 pak bude zapálena slavnostní vatra a společně sní zaplane i kapela Vosty Band, která živou hudbou zpříjemní večer příchozím. Občerstvení zajištěno!

Skalní hrad Sloup

sobota 4. července od 19:00
MUSICA FESTIVA DI PRAGA
V sobotu se na Sklaním hradě uskuteční koncert komorního souboru Musica festiva di Praga ve složení O. Krumpholzová (soprán), G. Plachá (hoboj a anglický roh), M. Vybíralová (housle) a P. Kloub (kytara). Program, jenž nese název Láska v proměnách staletí od renesance k jazzu, předznamenává zajímavý hudební zážitek. Ten jistě umocní jak tajuplná atmosféra starého hradu, tak i svíčky, za jejichž plápolávého světla se koncert odehraje.

Stráž pod Ralskem

sobota 4. července
VARTENBERSKÉ SLAVNOSTI
Během víkendu se ve Sráži pod Ralskem uskuteční tradiční Vartenberské slavnosti. Připraven je bohatý kulturní i zábavný program. I letos se budou slavnosti odehrávat v prostorách zámku a jeho okolí. Celá akce vypukne o 13. hodině příchodem Čeňka Vartenberka na zámecký vrch, kde dojde k předávání suplik a žádostí, zasedne starobylý městský soud s penězokazci a nepoctivým pekařem. Zahájení proběhne za doprovodu slavnostní salvy z děl. Poté se slavnosti rozjedou naplno - za účasti kejklířů, muzikantů, herců, řemeslníků, chybět nebudou ani soutěže a zábava pro děti. Mezi 13. a 18. hodinou se návštěvníci mohou těšit na pivní slavnosti, fotbalový turnaj a další akce. Součástí slavností je i program v kostele sv. Zikmunda, kde mj. proběhnou koncerty folklórního souboru Horačky. O hudbu nebude nouze ani v podzámčí, kde od 14:00 vystoupí country kapela Na Ex - Band, od 17:00 zahraje k tanci a poslechu kapela Vráti Bretšnajdra. Ve 22:30 slavnosti završí velkolepý ohňostroj.

Krompach

sobota 4. července od 9:00
MĚSTSKÉ SLAVNOSTI
Již druhé cyrilometodějské slavnosti se v sobotu 4. července uskuteční v Krompachu, které pořádá občanské sdružení Sdružení pro Krompach pod záštitou OÚ Krompach. Slavnosti započnou v 9:00 hodin za účasti předsedy SpK a starosty obce, od 10:00 pak proběhne promluva pana faráře k příchodu verozvěstů. Kromě jiného se návštěvníci mohou těšit na vystoupení mažoretek z Hrádku nad Nisou, prodejní stánky, živou hudbu s kapelou Jičínští kanci a Netradiční kapelou tradičního jazzu před hospodou U Zámku, prezentaci zásahové jednotky krompašských hasičů, divadelní představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký pražského divadla (v DD Krompach), pestrou burzu všeličeho a mnoho dalšího. Nebude chybět ani program pro děti v podobě her a soutěží. Na své si jistě přijdou i fanoušci sportu, jelikož na ně čeká moderované pásmo dokumentárních filmů z historie čs. a českého sportu ve 20. století „Od Frištenského k Naganu“ v zasedací místnosti OÚ Krompach.

Státní zámek Lemberk

neděle 5. července od 17:00
RECITÁL RADKA TOMÁŠKA
První červencovou neděli přivítá zámek Lemberk muzikanta a zpěváka Radka Tomáška, jehož má široká veřejnost v povědomí jako člena skupiny Rangers - Plavci. I když v komorním podání, předvede Tomášek to nejlepší ze svého dosavadního repertoáru. Návštěvníci se tak mohou těšit na jeho největší hity, jakýi jsou Duhová kulička, Srdce, Žádná jiná, Jižní vítr nebo Boxer ad. Začátek recitálu je v 17:00 hodin v Nárožním salónku zámku Lemberk.