KINO CRYSTAL ČESKÁ LÍPA

Shrek: Zvonec a konec 3D - 17.30 a 20.00
Co nás čeká ve čtvrtém díle Shreka? Mnohem drsnější Fiona, otylý Kocour v botách a mnohem zmatenější Oslík. A království Za sedmero horami vzhůru nohama. Na svědomí to má Shrek, který vypustil do světa jedno velmi nerozumné přání…

KINO MÁJ DOKSY

Dešťová víla - 20.00
Česká romantická pohádka. Živly, které ovládají zemi - Vzduch, Oheň, Země a Voda - provádějí „pravidelnou inspekci“ u lidí. Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavně na peníze, že se vytrácí láska a dobro.

MĚSTSKÉ KINO NOVÝ BOR

Twilight sága: Zatmění - 18.30 a 21.00
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle hrozí smrtelné nebezpečí. Musí učinit zásadní rozhodnutí, komu dát přednost – Edwardovi nebo Jacobovi? Je to volba mezi upírem a vlkodlakem, životem a smrtí…

KINO STRÁŽ POD RALSKEM

Iron man 2 - 20.00
Pokračování příběhu excentrického milionáře, který se z obchodníka se zbraněmi proměnil v autoritu, která v kovovém brnění chrání svět před zlem.

VÝSTAVY

close zoom_in Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa:
Svaté schody: Tajemný Karel Hynek Mácha. Jaká je skutečná podoba K. H. Máchy? Tato otázka není dosud uspokojivě zodpovězena. Je to jedno z tajemství, které si K. H. Mácha připravil pro nás budoucí. Téměř všichni čeští ilustrátoři a malíři se snažili s tímto Máchovým tajemstvím po svém vypořádat (do 25. července).
Maštálkova síň: Muzeum na rozcestí dějin. Předběžný souhrn několika bodů ze své minulosti a přítomnosti (do 12. září).
galerie: Wilhelm Reichelt – Českolipsko a jiné náměty. Výstava představuje dílo neškoleného českolipského malíře, rodáka z Jablonného v Podještědí (do 21. listopadu).
Galerie V Kopci Česká Lípa:
Jan Saudek – Obrazy (do 31. července).
Sklářské muzeum Kamenický Šenov:
Vybroušený um. Výstava zahrnuje exponáty, reprezentující průřez ze studentských prací za celé období trvání brusičského oddělení na šenovské sklářské škole (do 30. listopadu).
Výstava modelů – automobilů, lodí, letadel, dioramat aj., kterou připravilo muzeum ve spolupráci s modelářem Pavlem Jaškou (do 29. srpna).
Sklářské muzeum Nový Bor:
Výstava ke 140. výročí založení sklářské školy v Novém Boru (do 22. září).
Stálá expozice. Reprezentativní výběr z muzejní sbírky dokumentující stylový a technologický vývoj českého skla od 17. století do druhé třetiny 20. století.
Městské kino Nový Bor:
Jan Prošek – Krajokrajkrajina (kresby).
Městská knihovna Doksy:
Poetická každodennost ve fotografiích Vladimíra Richtrmoce (do 23. července).
Muzeum Eduarda Helda v Zákupech:
Expozice historie výroby masopustního a karnevalového zboží.