KINA

MĚSTSKÉ KINO NOVÝ BOR
18. 2. v 15.30 a 17.30
19.2. v 15.30
Cesta na tajuplný ostrov 3D
Volné pokračování celosvětově úspěšné Cesty do středu země!

17. - 18. 2. ve 20.00
19. 2. v 17.30
Signál
Kryštof Hádek a Vojta Dyk přijíždějí do zapomenuté vesničky odkoupit pozemky pro vysílač mobilních telefonů. Dokáží naplnit očekávání místních a jsou opravdu ti, za které se vydávají? V dalších rolích: Bolek Polívka, Karel Roden a Jiří Menzel.

KINO CRYSTAL ČESKÁ LÍPA
18. - 19. 2. v 15.30
Happy Feet 2 3D
Mumble, mistr stepu, má problém, protože jeho drobounký syn Erik, který nechce tančit, uteče. Cestou potká Mocného Svena tučňáka, který umí létat! Mumble nemá oproti tomuto charismatickému tučňáku žádnou šanci. Celá situace se zkomplikuje, když je svět otřesen mocnými silami…

18. - 19. 2. v 17.30
Cesta na tajuplný ostrov 3D
Mladý Sean Anderson (Josh Hutcherson) dostane zakódované tísňové volání ze záhadného ostrova, z míst, kde by se žádný ostrov nacházet neměl. Společně s nevlastním otcem, pilotem helikoptéry a jeho krásnou dcerou (Vanessa Hudgens) se vydají hledat ostrov, zachránit opuštěné obyvatele ostrova a také uniknout seizmickým vlnám, které tlačí ostrov pod vodu, kde by poklady ostrova byly navždy pohřebeny v moři…

17. - 19. 2. ve 20.00
Signál
Komedie, ve které malý český Podraz sází na chamtivost a touhu být lepší než sousedi.

KINO MÁJ DOKSY
18. 2. v 17.30
Tintinova dobrodružství
Americký animovaný film pro celou rodinu. Výjimečně zvídavý mladý reportér Tintin a jeho věrný psí společník Filuta se vydávají na dobrodružnou cestu kolem světa. Nejnovější snímek věhlasného režiséra Stevena Spielberga je filmovou verzí oblíbených příhod komiksového hrdiny Tintina od belgického autora, známého pod pseudonymem Hergé.

KINO HVĚZDA KAMENICKÝ ŠENOV
18. a 19. 2. v 17.30
Velká vánoční jízda
Animovaná komedie Velké Británie. Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem…

MASOPUSTY

Vísecká rychta v Kravařích
18. 2. od 10.00
Kromě masek budou na místě ale i další atributy dobré zábavy, kapela hrající lidové písně, řeznické pochoutky Vráti Douši a další jídlo a pití, divadelní představení a mnoho jiného.
Budete moci koukat pod ruce hrnčířovi Mejlovi Hlínovi, košíkáři, přadleně, výrobci ošatek a dalším řemeslníkům. V jedenáct vyrazí do obce průvod masek, který navštíví starostu, místní pohostinství a kohokoliv, kdo se nebude bát pustit si maškary do stavení a náležitě je pohostit. Ve 13 hodin začne na rychtě divadelní představení. Hru Dívčí válka od F. R. Čecha zde uvedou ochotníci z Nopodě. Další stálicí na programu je folklórní soubor Horačky z Podještědí, jehož členky zazpívají návštěvníkům přímo ve světnici, která bude provoněna domácími koblihami a koláčky a snad i grogem, bude-li to počasí vyžadovat.
Program zakončí pochování basy, na kterou se svedou všechny hříchy a neúspěchy uplynulého roku.

Dubá
18. 2. od 13.00
Sraz účastníků v maskách i civilu je hodinu po poledni na náměstí. Masopustní hody nabídnou svařák, kávu i čaj, uzenou klobásu, vepřové dobrůtky a mnoho dalšího.

Prácheň
18. 2. od 13.00
Přijďte se pobavit a zaskotačit si při každoročním pochodu masek Práchní. Sraz ve 13 hodin u kostela sv. Vavřince na Práchni. Pořádá Prácheňský spolek vybraných borců.

PLES

Kulturní dům Crystal Česká Lípa
sobota 18. 2. ve 20.00
3. Květinový ples
Hraje Stratos Band, předtančení Taneční školy Enliven Centre, módní přehlídka návrhářky Soni Hejralové Horáčkové, květinový dárek a taneční pořádek. Předprodej vstupenek (250 Kč) v KD Crystal a květinářství Flora v Klášterní ulici.

HUDBA

Navrátilův sál Nový Bor
sobota 18. února v 19.00
Marek Novotný Quintet
Po několika letech studia jazzu v Norsku a v USA se skladatel a pianista Marek Novotný vrací s repertoárem složeným výhradně z autorských skladeb na pomezí jazzu a vážné hudby. Ke spolupráci na tomto projektu si přizval přední hráče české jazzové scény jako jsou David Dorůžka (guitar), Gabriela Vermelho (vocal, violin/viola), Petr Tichý (double bass), Tomáš Hobzek (drums). Vstupné je 120 Kč.

PŘEDNÁŠKA

Klubovna Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě
18. 2. ve 14.00
Kristián Kryštof: Hrabě Clam-Gallas
Profil významné osobnosti kraje. Přednáší Dr. M. Svoboda.

DIVADLO

Jiráskovo divadlo v České Lípě
18. 2. v 19.00
Romance pro křídlovku v divadle
Jedno z nejkrásnějších děl české poezie Romance pro křídlovku bude v sobotu 18. února k vidění na prknech Jiráskova divadla v České Lípě v podání předního českého neprofesionálního divadla! Hrají členové Rádobydivadla Klapý v režii Ladislava Valeše. Představení začíná v 19 hodin.

Přehled aktuálních výstav v regionu

Městské divadlo Nový Bor:
J. Vobrázky a jiné. Otevřeno: čtvrtek od 8 do 12 a od 14 do 17 a vždy 1 hodinu před začátkem každého představení v divadle.

Městské kino Nový Bor:
Luděk Paprskář (obrazy).

Ajeto Art Glass Muzeum Nový Bor:
Obrazy a plastiky: Martina Zilles a Detlef Tanz.

Městské muzeum Mimoň:
Výběr z tvorby akademického malíře Jana A. Pacáka (do 29. února 2012).

Skautské století. Současné, ale také historické obrázky z mimoňské skautské činnosti (do 28. února).

CAFÉ& PUB GALERIE Jestřebí:
„Kupodivuhodnoti”. Výstava surrealistických obrazů Krále Miroslava a Bohuslava Doležala (do 31. března 2012).