V Centru textilního tisku se představil úspěšný Pavel Haas Quartet s programem nazvaným Vášeň na čtvrtou. Smyčcový kvartet unesl posluchače zpět proti proudu času komorním dílem Antonína Dvořáka přes dovršitele klasicismu Ludwiga van Beethovena až po přídavek z díla Bohuslava Martinů.

Patnáctý ročník festivalu má na programu poslední čtyři akce. První z nich bude poslední říjnovou neděli benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Ozvěna, který podporuje děti a mladistvé se sluchovým postižením. Benefice, která se uskuteční v saském Schirgiswalde, podpoří malou Elišku a její rodině pomůže s nákupem finančně nákladných sluchadel.

Příští týden se festival přesune do Nového Boru, kde vystoupí Marta Kubišová v doprovodu skupiny Petra Maláska. Retrospektivní koncert mapující životní kariéru mimořádné osobnosti je již dlouho vyprodán.

Poslední koncert v České Lípě proběhne 8. listopadu, kdy v Jiráskově divadle v doprovodu Jazzové farmy a dalších žáků ZUŠ Česká Lípa zazpívá Dan Bárta. Vstupenky na tento koncert jsou ještě v prodeji on-line na www.lipamusica.cz nebo ve festivalové pokladně, která bude otevřena ještě ve dnech 31. 10., 1. 11., 2. 11. a 7. 11.

Závěr festivalu obstará 10. listopadu v Liberci Česká filharmonie.

Více na http://lipamusica.cz/