Předchozí
1 z 3
Další

ČESKOLIPSKO

Masopustní průvod se konal v sobotu 18. února v Hamru na Jezeře.Hamerský masopust.Zdroj: Deník/Miloslava Kroužková

Jak víla Modrovláska splnila tři přání
Kdy: pátek 2. února v 15.00
Kde: DK Ralsko, Mimoň
Za kolik: 70 korun

Proč přijít: Jste srdečně zváni na pohádkový příběh nás přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka, ptáčci, ale i křehké bytosti jako jsou víly a jejich královna – Modrovláska. Co se může stát, když si lidé chtějí přírodu podmanit a přizpůsobit její zákony svým přáním? A co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? Příběh plný ponaučení pro děti a dospělé.

Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih
Kdy: probíhá do 21. dubna
Kde: Městské muzeum, Mimoň
Za kolik: 80 korun

Proč přijít: Městské muzeum Mimoň otevírá interaktivní výstavu pro celou rodinu s názvem: Analfabeta Negramotná a další hrdinové z knih. Expozice je určena zejména dětem a mládeži, ale pobaví i dospělé. Výstava je inspirovaná stejnojmennou knihou Jana Uličianského. Zábavnou formou představuje autorskou literární tvorbu přímo určenou pro děti a mládež. Dětem se otevře svět knih a hrdinů, ke kterým se vracejí další a další generace čtenářů. Přijďte a potkejte se s Pinocchiem či se proměňte v Pipi Dlouhou punčochu. Vyzkoušejte, jak funguje sluchátko Macha a Šebestové, či jak bylo Alence, když se propadla králičí dírou.

Jak víla Modrovláska splnila tři přání
Kdy: sobota 3. února v 15.00
Kde: KC Sever, Cvikov
Za kolik: 80 korun

Za kolik: Půvabný pohádkový příběh vás zavede do lesního království Modrovlásky, moudré a spravedlivé víly, která Matěje s Andělkou odmění za dobrý skutek kouzlem.

Justin Lavash
Kdy: sobota 3. února ve 20.00
Kde: klub U bílýho černocha

Proč přijít: Justin Lavash je opravdový a syrový umělec, který si postupně vypracoval pověst vyhledávaného hudebníka nejen v České republice. Jeho hudba nejčastěji osciluje mezi blues, folkem a jazzem a jeho fenomenální hra na kytaru mnohdy nechá posluchače v úžasu nad tím, jak dokáže rozeznít jediný nástroj ve vrstevnaté polyfonii a to bez použití samplů či looperu. Základem Lavashova stylu je klasická vybrnkávací technika, ale nepřekvapí u něj ani prvky psychedelic, tanečního funky či naopak lyrické anebo dramatické balady. Je inspirován britskou folkovou scénou počátku 70. let a také eklektickým mixem umělců a žánrů, od raných černošských mistrů amerického jazzu a blues, přes Jimiho Hendrixe po punk, house a další.

Masopust
Kdy: neděle 4. února v 11.00
Kde: náměstí, Kamenický Šenov

Proč přijít: Celá slavnostní akce startuje v 11 hodin v jídelně na náměstí, kde budete moci ochutnat celou škálu zabijačkových dobrot od prejtu po guláš. Pro všechny děti i dospělé, kdo se chtějí nechat přizdobit na průvod masek, bude od 13 do 14 hodin připraveno malování na obličej ve vestibulu Pečovatelské služby. Tradiční průvod masek z náměstí T. G. Masaryka bude startovat ve 14 hodin a kromě vás se do průvodu přidá i divadelní společnost Panoptikum Maxe Fische či jarmareční Máňa trio. Tak si nenechte veselou taškařici ujít.

Hamerský masopust, Hamr na Jezeře (Českolipsko).Hamerský masopust, Hamr na Jezeře (Českolipsko).Zdroj: archiv

Kurz krasopisu, Villa Hrdlička Česká Lípa.Kurz krasopisu, Villa Hrdlička Česká Lípa.Zdroj: archiv

Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Zdroj: archiv

LIBERECKO

Masopust. Ilustrační foto.Masopust. Ilustrační foto.Zdroj: Deník

Ledová města
Kdy: pátek 2. února
Kde: Liberec

Proč přijít: Základní myšlenkou Ledových měst je poskytnutí aktivního využití volného času o pololetních prázdninách, vytvoření příležitosti navštívit zajímavá místa naší republiky s atraktivními historickými, kulturními, sportovními i vzdělávacími zájmovými body a zviditelnění měst, která jsou otevřená dětem a podporují jejich volnočasové aktivity v době prázdnin a v mimo sezónním období. Partnery akce jsou města a instituce, které nabízí program a vstup se slevou nebo zdarma. Společně se organizátoři snaží, aby byla Ledová města finančně dostupná pro děti, rodiče i organizované dětské skupiny. Aby se mohly v období pololetních prázdnin všichni podívat i do vzdálenějších měst a krajů České republiky. Ledová města jsou příležitostí i pro místní rodiny a organizované dětské skupiny, protože v plné sezóně akce takového formátu neexistuje. Významnými partnery jsou základní školy, které poskytují zázemí pro mimoměstské organizované skupiny. Více informací a přihlášení na ledovamesta.pionyr.cz/liberec

Tvůrčí výtvarná dílna s Patrikem Háblem - Krajinami naší fantazie
Kdy: pátek 2. února v 8.00
Kde: Oblastní galerie Liberec - Lázně, Liberec

Proč přijít: Jak vznikají vytrhávané obrazy malíře Patrika Hábla? Jde o neštětcový, zpravidla akční způsob malby, který dovede tvůrce buď ke konkrétnímu zobrazení, anebo zcela na hranice abstrakce. Podstatou tvůrčího procesu je použití vlastní fantazie a následný prožitek z malby bez pomocí štětce. A právě to vše se dozvíte a můžete naučit na tvůrčí dílně přímo s malířem, která je pro vás připravena v den pololetních prázdnin. Ideální aktivita pro děti, která ale bude bavit i jejich dospělý doprovod.

V polovině za polovinu
Kdy: pátek 2. - neděle 4. února od 9.00
Kde: Zoologická zahrada, Liberec

Proč přijít: Pro všechny školáky je dobrou zprávou, že mají další prázdniny, tentokrát pololetní. Jsou sice velmi krátké, ale pokud děti a studenti rozhodnou navštívit libereckou zoologickou zahradu, budou mít o padesát procent levnější vstupné. Sleva po předložení vysvědčení, nebo jeho výpisu, bude platit od pátku 2. února do neděle 4. února. V sobotu si navíc připomenete Den pro zebry, od 10 do 14 hodin budou k dispozici tematicky zaměřené výtvarné dílny. Mezinárodní den zeber se celosvětově slaví 31. ledna. V liberecké zoologické zahradě můžete spatřit hned dva poddruhy zebry stepní – zebry Chapmanovy, které vás přivítají hned za vchodem, a zebry bezhřívé. Ty sdílí výběh s žirafami Rothschildovými.

Miloš Meier - Drumming syndrome
Kdy: pátek 2. února v 18.00
Kde: Club Warehouse, Liberec
Za koli: 250 korun

Proč přijít: Bubeník metalových Dymytry Miloš Meier vám představuje vystoupení svého bubenického one-man show projektu s názvem Drumming Syndrome. S ním po deseti letech vydává nový nosič - USB flash disk s třemi hodinami Drumming Syndrome videí a třiceti stránkovým bookletem s obsáhlou biografií a dobovými fotografiemi. Představí speciální program, ve kterých se můžete těšit na osobitě upravené rockové a metalové světové hity, bubenická sóla, filmové soundtracky, unplugged vložku i na odklony do dalších hudebních žánrů. Vysoká hráčská technika a zkušenosti z hraní např. s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Supergroup.cz, Danielem Landou, BSP, nebo Gusem G. a bubnování s tímto koncertem po celém světě dávají předpovídat výjimečnému hudebnímu zážitku. Očekávejte originální, výbušné a nesmírně energické vystoupení.

Acoustic Rising Stars
Kdy: pátek 2. února v 18.30
Kde: U Loterie, Dlouhý Most
Za kolik: vstupné dobrovolné

Za kolik: Již 4. ročník festivalu startujících country skupin z okolí Dlouhého Mostu. Vystoupí liberecká kapela Náhoda, dvě kapely z Jablonce – FaCool a Hot Wings a Good Water band z Dobré Vody.

Josef Dvořák - talkshow Šmátrání v paměti
Kdy: pátek 2. února v 19.00
Kde: Česká beseda, Český Dub
Za kolik: 250 korun

Proč přijít: Jste zváni na večer plný humoru a veselého vzpomínání nejznámějšího českého vodníka, skvělého divadelního a filmového herce – Josefa Dvořáka, kterého netřeba příliš představovat. Někdo si vzpomene na některého z jeho mnoha vodníků, jiný na Dětský televizní kabaret či Maxipsa Fíka – veřerníček, který legendárně namluvil. Pro další je Josef Dvořák rozpačitý kuchař Svatopluk Kuřátko nebo jiná z postav, kterou představoval v dlouhé řadě českých filmů a seriálů.

Gladiátor Race Liberec
Kdy: sobota 3. a neděle 4. února
Kde: Sportovní areál Vesec, Liberec

Proč přijít: Gladiator Race je největší a nejpopulárnější překážkový závod v České republice. Cílem Gladiator Race je podpořit sportovní aktivitu, zdravý životní styl a společenskou soudržnost. Závod je otevřen pro každého, kdo má chuť si zkusit něco nového, překonat své limity a bavit se. Terén zimního sportovního stánku pod Ještědem nabídne profilově náročnější trasu. Závod typu RUN je ideální vstupní bránou do světa překážkových běhů, kde na účastníky bude čekat trasa dlouhá 4 kilometry s 20-ti překážkami. Ty jsou navrženy tak, aby prověřily sílu, obratnost, rovnováhu a odolnost všech závodníků. Zimní podmínky přidávají na náročnosti i zábavě. Přičtete-li krásné přírodní scenérie a velkou pravděpodobnost sněhového podkladu, získáte naprosto jedinečný a originální závod v zimních podmínkách. Start ve vlnách určitě podpoří skvělou atmosféru celé akce a dodá závodu nádech dávných gladiátorských soubojů. Krom kategorií RACE, OPEN a FUN budou k dispozici i tradiční dětské kategorie a kategorie FAMILY pro rodiče, kteří se chtějí s nástrahami tratě poprat společně se svými ratolestmi. Závod typu TRAIL je určen pro milovníky běhu v přírodě. Trať vede po lesních cestách a stezkách podhůří Jizerských hor. Délka trati je 5 a 10 km na které si závodníci mohou užít krásné výhledy na Ještěd a okolí. CANICROSS je speciální kategorie pro ty, kteří chtějí závodit se svým čtyřnohým kamarádem. Jedná se o běh se psem na speciálním postroji a vodítku. Samozřejmostí je i doprovodný program a možnost návštěvy partnerských aktivit v rámci závodního víkendu.

O medvídku Hajáčkovi
Kdy: sobota 3. února v 10.00
Kde: Krajská vědecká knihovna, Liberec
Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Tentokrát vás čeká skoro detektivní sobotní pohádka o večerních rituálech, které mají nejen zvířátka před spaním, a které si nenápadně zábavnou formou připomenou vaše děti. Proč nemůže pan Veverčák usnout? Navečeřel se, zoubky si vyčistil, vyčůrat se byl, ale pořád ne a ne spát. A paní Ovečka taky nemůže zabrat. Ani počítání oveček jí nepomohlo. Přijde medvídek Hajáček záhadě na kloub? Budou moct jít jeho kamarádi zase v klidu spát? Přijďte se podívat do knihovny při sobotním odpoledni.

Masopust 2024
Kdy: sobota 3. února ve 13.00
Kde: hasičárna, Hejnice

Proč přijít: Tradiční akce, která k Hejnicím patří rok co rok začne ve 13 hodin masopustním průvodem a v 15 hodin hod zakončí vepřové hody v místní hasičárně.

Reprezentační ples města
Kdy: sobota 3. února v 19.30
Kde: Společenské centrum, Jablonné v Podještědí
Za kolik: 390 korun

Proč přijít: Tradiční reprezentační ples nebude chybět ani letos. Hudebně bude celým večerem provázet kapela Frontmen. Hlavním hostem plesu bude česká zpěvačka, herečka, skladatelka a také závodnice rallye – Olga Lounová.

Tajemný pan Zet
Kdy: neděle 4. února v 19.00
Kde: Malé divadlo, Liberec
Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Tomáše Dianišku není potřeba libereckému divákovi dlouze představovat. Původní profesí herec, jehož první angažmá bylo právě v Divadle F. X. Šaldy, kde se začal výrazně prosazovat také jako autor a režisér. K mladické nespoutané hravosti, která stála v základech jeho divadelní poetiky, postupně přidával velmi specifický rukopis opřený o velkou imaginativnost, hravost a cit pro tvorbu dramatických situací. Díky tomu všemu se postupně stal jedním z nejuznávanějších současných českých dramatiků. Svědčí o tom i řada cen, které v posledních letech získal. Jeho nová hra Tajemný pan Zet by měla být v tomhle směru jiná. Tak trochu obloukem se vrací k hravosti, jakou liberečtí diváci poznali například v Atomové kočičce. Hlavním hrdinou je fiktivní postava, která prochází mnoha peripetiemi v příběhu, který lze pojmenovat jako divadelní thriller. Těšit se můžete na tajemnou atmosféru, nečekané dramatické zvraty a také spoustu humoru.

Jak víla Modrovláska splnila tři přání
Kdy: neděle 4. února v 16.00
Kde: Česká Beseda, Český Dub
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Pohádkový příběh vás přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka, ale i křehké bytosti – víly, v čele se svou královnou - Modrovláskou. Co se může stát, když si lidé chtějí podmanit přírodu a přizpůsobit ji svým přáním? Co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? O tom vypráví pohádka Hany Czivišové v podání CziDivadla, která je určena dětem od 3 do 11 let, rodičům a pedagogům. Výraznou součástí inscenace je hudba a melodické písničky. Scénickou hudbu složil Milan Potoček.

Michaljov, Bunkr Music Club Liberec.Michaljov, Bunkr Music Club Liberec.Zdroj: archiv

3. Taneční ples, MCU Koloseum Liberec.3. Taneční ples, MCU Koloseum Liberec.Zdroj: archiv

Earth - Chrome Tour, Klub Lípa Liberec.Earth - Chrome Tour, Klub Lípa Liberec.Zdroj: archiv

Techto Nightscape, Infynyty Liberec.Techto Nightscape, Infynyty Liberec.Zdroj: archiv

JABLONECKO

Hromničkové tvoření v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.Hromničkové tvoření v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.Zdroj: MSB Jablonec nad Nisou

Hromničkové tvoření
Kdy: pátek 2. - neděle 4. února v 10.00
Kde: Muzeum skla a bižuterie, Jablonec nad Nisou

Proč přijít: Aby se děti nestihly nudit během pololetních prázdnin, proběhne v muzejním ateliéru tvořivá dílna pro ně i jejich doprovod. Těšit se můžete na výrobu svícnů, takzvaných hromniček, které naši předci zapalovali na Hromnice – tedy 2. února – a měla je ochránit od všeho zlého. Kromě toho proběhne výroba čelenek a talismanů pro štěstí, to aby se vás drželo po celý letošní rok. Dílny se konají od pátku do neděle. Všechny dny platí pro dospělé zvýhodněné vstupné, děti pak mají vstup zcela zdarma.

Schodiště a Mandragora
Kdy: pátek 2. února ve 20.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Schodiště vesele brázdí hudební „moře“ se svižným programem akcentujícím kulaté jubileum – slaví 40 let. Novinky z nadšeně přijaté albové novinky Kupředu (2020) kombinuje s písněmi z prehistorie (Pytlíky ČSA), nejslavnějšího období na přelomu století (desky Ukazovák nasliněnej a Svinska pržola) a comebackového CD Roztoky (2011). Za 40 let existence odehrála kapela nazývaná dříve Nahoru po schodišti dolů band přes 1500 vystoupení. Hudební skupina Mandragora, fungující v několikáté sestavě již od roku 1992, přinese svojí osvědčenou kolekci multižánrové hudby v rozmezí pop až hard - rock okořeněnou dechovou sekcí třech krásných víl a neméně krásné a talentované zpěvačky Kateřiny Žižkové. Přijďte si poslechnout léty osvědčené hity pečlivě vybrané z šesti dosavadních alb.

Ples lesk a třpyt
Kdy: pátek 2. února od 20.00
Kde: Sokolovna Malá Skála
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: K tanci hraje BigBand ZUŠ Turnov. Nebude chybět bohatá tombola, Najla studio. Pořádá Komunitní škola Lesves.

Masopust na Dlaskově statku
Kdy: sobota 3. února od 11.00
Kde: Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova
Za kolik: 50 – 200 korun

Proč přijít: Čas hodování a nespoutané zábavy – to je masopust. Celé masopustní období od Tří králů až do Popeleční středy se pojí s různými oslavami, zabijačkami, tanečními zábavami, ale i se svatbami. Po masopustu totiž následoval čtyřicetidenní půst. Jak se slavívalo Pojizeří, to ukáže v sobotu 3. února skanzen Dlaskův statek v Dolánkách. Otevírá se v 11 hodin, program začne v poledne a potrvá do půl čtvrté odpoledne.
11:30–15:30 Masopustní výtvarná dílna
11:45 Folklórní soubor Horačky z Podještědí – tanec a zpěv
12:00 Zahájení programu – předání vlády nad vesnicí starostou města Turnov
12:15 Představení masopustních masek; Soutěžní tanec masek a návštěvníků o Vrkoč
12:45 Masopustní průvod masek doláneckým údolím
14:00 Divadlo Kvelb – Masopust
14:30 Folklórní soubor Horačky z Podještědí – tanec a zpěv
15:00 Masopustní taškařice Polapená nevěra
15:30 Masopustní scéna Pochování basy – Folklórní soubor Horačky z Podještědí
Nebudou chybět zabijačkové pochoutky, koblihy, nápoje alkoholické i nealkoholické a prodejní výstava ručně vyráběných masopustních masek ze Zákup.

Babí hop – Maškarní rej
Kdy: sobota 3. února ve 20.00
Za kolik: 350 korun
Kde: Eurocentrum, Jablonec nad Nisou
Proč přijít: Užijte si pořádný maškarní rej v rámci plesu Babí hop. K tanci a poslechu vám zahraje skupina Kontakt. Výtěžek akce bude použit na financování dětských zábavných programů.

Drobečky z perníku
Kdy: neděle 4. února od 19.00
Kde: Městské divadlo Jablonec nad Nisou
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Dojemná komedie inspirovaná skutečným příběhem. Barová zpěvačka Evy Mearová je člověk plný lásky a života a hlavně miluje srandu a své přátelé z branže, ke kterým se vrací z protialkoholní léčebny domů. K jejímu životu patří i o deset let mladší milenec a nedospělá dcera, která je dospělejší než její matka a svojí kurážnou povahou ji ukáže správnou cestu, jak žít. Hrají: Simona Stašová, Andrea Daňkovská / Isabella Rossini, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan / Filip Cíl, Josef Fečo / Filip Cíl.

Jízdy na Zubačce.Jízdy na Zubačce.Zdroj: archiv

Techtle Mechtle Show, KC Kino Harrachov.Techtle Mechtle Show, KC Kino Harrachov.Zdroj: archiv

Sousedi, Bar u George Jablonec nad Nisou.Sousedi, Bar u George Jablonec nad Nisou.Zdroj: archiv

Sportovní ples, Sokolovna Těpeře (Jablonecko).Sportovní ples, Sokolovna Těpeře (Jablonecko).Zdroj: archiv

Magická show Kouzelný zámek, KD Rokytnice (Semilsko).Magická show Kouzelný zámek, KD Rokytnice (Semilsko).Zdroj: archiv

Waldovy Matušky, Huť Marie Josefův Důl (Jablonecko).Waldovy Matušky, Huť Marie Josefův Důl (Jablonecko).Zdroj: archiv

Dětský maškarní karneval, Sokolovna Těpeře (Jablonecko).Dětský maškarní karneval, Sokolovna Těpeře (Jablonecko).Zdroj: archiv

Divadelní představení Spící lev, Divadlo Josefův Důl (Jablonecko).Divadelní představení Spící lev, Divadlo Josefův Důl (Jablonecko).Zdroj: archiv

Dětský karneval, KD Sklář Desná (Jablonecko).Dětský karneval, KD Sklář Desná (Jablonecko).Zdroj: archiv

Dětské představení, Kino Železný Brod (Jablonecko).Dětské představení, Kino Železný Brod (Jablonecko).Zdroj: archiv

Cestopisná přednáška, Josefův Důl (Jablonecko).Cestopisná přednáška, Josefův Důl (Jablonecko).Zdroj: archiv

Únorový program v Kinoklubu Smržovka (Jablonecko).Únorový program v Kinoklubu Smržovka (Jablonecko).Zdroj: archiv

Koncert kapely Trampstejk, Hospoda MUHU Bedřichov (Jablonecko).Koncert kapely Trampstejk, Hospoda MUHU Bedřichov (Jablonecko).Zdroj: archiv

Vzpomínky z cest, výstava v Zámečku Smržovka (Jablonecko).Vzpomínky z cest, výstava v Zámečku Smržovka (Jablonecko).Zdroj: archiv

Výstava Terapie duše, Desná (Jablonecko).Výstava Terapie duše, Desná (Jablonecko).Zdroj: archiv