KINA

ČESKÁ LÍPA
Kino Crystal
15. 4. - 17. 4. - vždy v 15.30 a 17.30, 18. 4. a 19. 4. - v 15.30
Rio 3D
Papoušek Blu žije na malém městě v Minessotě se svoji paničkou Lindou, která ho před léty zachránila před pašeráky. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík.

15. 4. - 17. 4. - vždy ve 20.00.
Vřískot 4
Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé, její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí.

KAMENICKÝ ŠENOV
Kino Hvězda
17. 4. v 17:30 a 20:00
Gnomeo a Julie
Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Režisérem filmu je tvůrce Shreka 2 Kelly Asbury…určitě se budou bavit děti i dospělí.

NOVÝ BOR
Městské kino

15. 4. ve 20.00, 16. 4. ve 20.00,
17. 4. v 17.30
Láska a jiné závislosti
Jamie (Jake Gyllenhaal) se ve chvíli, kdy praštil s medicínou, stal profesionálním flákačem. Jedinou věcí, kterou umí, je balení holek. Tenhle talent vyžaduje slušné přesvědčovací schopnosti, a tak se Jamie nechá zlákat na práci reprezentanta velkého farmaceutického koncernu, jehož výrobky má vnucovat lékařům, aby je šířili dál, mezi své pacienty.

18. 4.- 20. 4. v 17.30
Jsem číslo čtyři
Akční thriller D.J.Carusa o výjimečném teenagerovi Johnu (Alex Pettyfer), který je na útěku před nemilosrdným nepřítelem. Cestou mění svou identitu, pohybuje se z města do města spolu se svým ochráncem Henrim (Timothy Olyphant). V malém městě v Ohniu, naráží na nečekané události, které změní jeho život - na první lásku (Dianna Agron), mocné nové schopnosti a spojení s ostatními, kteří sdílejí jeho neuvěřitelný osud…

MIMOŇ
DK Ralsko

17. 4. - pouze v 15.00
Fimfárum – do třetice všeho dobrého
Ve třetím Fimfáru pohádky poprvé spojuje doba, ve které se odehrávají. Jde o polovinu 20. století, dobu vlastně nedávno minulou, která má ještě řadu pamětníků, ale zároveň již svůj sentiment a nostalgii.

DOKSY
Kino Máj

16. 4. v 17.30
Fimfárum – do třetice všeho dobrého

KONCERT

Jazzový večer s J.I.P.
V novoborském Navrátilově sále zazní v sobotu 16. dubna jazz v podání: P. Větrovce, J. Tichého, I. Košťála, J. Nepustila a M. Svobodové. Začátek v 19 hodin.

DIVADLO

V sobotu za pohádkou
Tradiční sobotní pohádku pro nejmladší diváky uvede Jiráskovo divadlo v České Lípě.
Hudební pohádka KOUZELNÉ KŘESADLO na motivy klasického příběhu světoznámého vypravěče pohádkových příběhů Hanse Christiana Andersena.
Představení se uskuteční tuto sobotu 16. dubna s výjimečným začátkem od 17.30 hodin.

HRADY A ZÁMKY

Mezinárodní den památek na Českolipsku

Hrad Bezděz
16. – 17. 4. – Zpřístupnění ochozu gotické hradní kaple

Zámek Lemberk
16. – 17. 4 – Netradiční prohlídka zámku - po zakoupení vstupenky na rozšířený prohlídkový okruh si budou moci navštěvníci zdarma prohlédnout právě rekonstruované clam-gallasovské apartmány. Prohlídka apartmánů bude začínat vždy po uskutečněné prohlídce rozšířeného okruhu.

Stráž pod Ralskem
16. 4. – Od 13 do 17 hodin bude pro veřejnost zpřístupněn kostel sv. Zikmunda s možností výstupu na kostelní věž, místní márnice se zachovalými freskami, zámek Wartemberk a kaple sv. Jana Nepomuckého.

Zámek Zákupy
16. – 17. 4. – Prohlídka běžně nepřístupných salonů s barokní výmalbou.

DOBROČINNÁ BURZA

Klub handicapovaných dětí pořádá již 18. dobročinnou burzu nejen dětského odívání. Přijďte si nakoupit hezké oblečení za rozumné ceny, ochutnat pečené dobroty a podpořit nejen postižené děti v našem městě. Akce probíhá v kině Hvězda v Kamenickém Šenově. Otevřenov v pátek 15. dubna od 14 do 17:00, v sobotu 16. dubna od 8 do 12 hodin.