Festival taneční hudby Mácháč 2007 přilákal přibližně 10 tisíc vyznavačů elektronické hudby. Na pláž Klůček se začali sjíždět už ve čtvrtek. V pátečních podvečerních hodinách vypukla přímo na pláži obrovská taneční párty.
Ještě předtím ale Doksy zažily opravdový dopravní kolaps. Nekonečné fronty aut přijíždějících na festival blokovaly dopravu ve městě až do pozdních večerních hodin. Najít místo na zaparkování pak bylo pro návštěvníky párty téměř nadlidským výkonem.
Akce začala pozvolna kolem šesté hodiny večerní u hlavního pódia, které bylo už jako tradična přímo na vodní hladině Máchova Jezera.
Po setmění se na místě už téměř nedalo hýbat. Kolem desáté hodiny už bylo skoro nemožné přiblížit se k hlavnímu pódiu a další návštěvníci do areálu pláže stále proudili.
Hlasitá taneční hudba dostávala mnohatisícový dav do varu. Světelná show, kterou organizátoři připravili, atmosféru ještě vylepšovala. Alkohol tekl proudem a snad na každém krouku byl cítit kouř z marihuany.
Mnoho návštěvníků si svou taneční náladu vylepšilo i tvrdými drogami a ti pak předváděli přímo na pláži neuvěřitelné taneční kreace. Především mladé dívky se na akci dobře připravily a ze svých šatníků si vybraly přinejmenším velmi zajímavé oblečení. Méně oblečení pro mnoho z nich znamenalo více. Nutno však říci, že ani mladí muži nezůstávali ve výběru extravagantního oblečení pozadu.
„Mácháč 2007 se opravdu vydařil. Největší hvězda večera Carl Cox si pochvaloval jak publikum tak krásné prostředí Máchova jezera. Počasí nám přálo a všechno proběhlo bez větších problémů. Všichni už se těšíme na další ročník Mácháče,“ řekl Deníku hlavní pořadatel festivalu Zdeněk Gabriel.

Další zprávy z regionu najdete zde