Nejvýpravnější turné populární kapely Mandrage k aktuálnímu albu Potmě jsou všechny kočky černý dorazí do České Lípy, kde skupina zahraje 4. listopadu v KD Crystal. Půjde o jeden z posledních samostatných koncertů před roční plánovanou pauzou, během které budou hudebníci připravovat novou nahrávku.

Aktuální program postavený jak na nových písničkách, tak i největších hitech, doprovodí výpravná scéna, laděná do stříbrné barvy se sedmdesátkovými disko koulemi, zrcadly nebo blýskavými kostýmy a dalšími efekty.

Mandrage už v minulosti dokázali několikrát připravit k aktuální desce koncerty, jejichž vizuální podoba nahrávku povýšila. A podle recenzí z první části turné to tentokrát nebude jiné. „Hledali jsme efektní a funkční koncept, na který nás nakonec navedla samotná hudba z posledního alba. Ta sice zní současně, ale odkazuje k sedmdesátým letům, tedy k době disko koulí a zrcadel," popisuje kytarista kapely Mandrage Pepa Bolan. Jako i v předchozích letech stojí za celou scénou muzikanti z kapely a jejich tým.

„Snažili jsme se využít hry se světlem, tmou a hlavně s odrazy. Ty si můžeme dovolit díky zadní části pódia, které vévodí obří polopropustné zrcadlo. Prostorům opticky přidává a doplňuje je o další rozměr," láká na koncert bubeník Matyáš Vorda a dodává, že i přes vizuální efekty půjde samozřejmě hlavně o muziku. V devadesátiminutovém hudebním setu kapela zvládne přehrát celé nové album, které proloží nejzásadnějšími skladbami z minulých desek.

Všech sedmnáct zastávek aktuálního turné bude poslední příležitostí vidět samostatný koncert Mandrage před koncertní odmlkou, která potrvá do jara 2018. „Na jaře a na podzim 2017 hrát nebudeme, pouze v létě se ukážeme na několika festivalech, jejichž nabitý line up nám nedovolí připravit si tak propracovanou scénu, jako na turné. Se samostatnými koncerty se vrátíme až za více než rok. Mezitím bude kapela pracovat na novém albu," říká manažerka Mandrage Lucie Hájková.

V roli předkapely se na Všechny kočky tour part. II. představí někdejší kapela Holden Caulfield, která si nedávno zkrátila název na Holden a po dvou letech vydává novou desku v češtině.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream, v pokladně KD Crystal a na webu http://www.clvstupenka.cz

Dodatečným oslavám v Lípě se nebráníme

Do České Lípy se vrátíte téměř na den přesně po dvou letech. Mohou se fanoušci těšit opět na nějakou speciální show jako byla ta halloweenská v roce 2014?

Těšit se určitě mohou, čeká je ten nejstříbrnější koncert v jejich životech! Na turné s sebou vezeme svůj zvuk, světla i dekorace, všechno se bude třpytit a zrcadlit. Bude to rozhodně stát za to, i když halloweenské show se pro letošek asi vyhneme. Ale uvidíme, třeba ještě něco vymyslíme…

Poslední album, ke kterému pojedete turné, je hodně taneční. Máte už představu, jak bude znít to další?

Nějakou tu představu samosebou máme, jelikož pár písniček už vzniklo. Prozradit můžeme to, že bychom se rádi trochu pokusili novými skladbami vrátit k našim začátkům, ke kořenům, a udělali nové písničky trochu rockovější, kytarovější. Ta rock'n'rollová energie nám trochu chybí…

Turné je nabité, v létě jste jeli festivaly. Stačili jste nabrat síly?

My je pořád ještě snad nestačili ztratit! Na turné jsme se hrozně moc těšili, po festivalech nás čekala jen kratičká pauza a pak jsme hned vyrazili. Těšíme se na kamarády, který s náma jedou, těšíme se na hraní vevnitř i na celou tu parádu, kterou s sebou vezeme a nejvíc se samozřejmě těšíme na všechny, kdo se na nás přijdou podívat.

Kapela funguje už 15 let. Byly nebo budou nějaké oslavy?

Ale jistě, oslavy už probíhaly. A byly to znamenité a krásné oslavy! Pár dní před kalendářním výročí jsme odehráli náš doposud největší koncert v pražském Foru Karlín, kde jsme zároveň i pokřtili naši pátou řadovou desku Potmě jsou všechny kočky černý… Bylo to skvělý a doteď na to rádi vzpomínáme, nicméně nějakým dodatečným oslavám, třeba v České Lípě, se určitě bránit nebudeme.