Ve filmu si roli Ježíška zahrála dcera novoborské Jany Kučabové-Tučkové. Její manžel Pavel Tuček byl asistentem režie a zahrál si roličku řidiče Libuše Šafránkové. Diváci se mají na co těšit, dozví se spoustu informací z natáčení, ze vzniku filmu i ze zákulisí.

O tom, jak se vyvíjel scénář k filmu, pohovoří Miroslav Kučaba.  Delegace uvede snímek v novoborském kině v pátek a v sobotu vždy ve 20:00. Ve filmu se po dlouhých letech jako partneři sešli Josef Abrhám coby šarmantní šedesátník José a Libuše Šafránková jako jeho bývalá láska Květa.

José se vrací z emigrace v Mexiku do rodné Prahy na naléhání manželky Dolores. Ta spolu s jejich dcerou Penelope, která se marně snaží otěhotnět, věří na zázrak slavného Pražského jezulátka.  Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Láskyplná komedie, plná dobrých skutků, splněných přání a zázraků se točila nejen v Praze, ale i v Mexiku.

„Květa má svůj vlastní život. To, co prožila v minulosti ji nijak neoslabilo, ale to neznamená, že by se zdráhala občas uvěřit na zázraky. Takovým typům žen fandím," říká o své hrdince herečka Libuše Šafránková.

Film „Přijde letos Ježíšek?", mohou diváci zhlédnout v městském kině v Novém Boru od pátku 6. prosince do neděle 8. prosince vždy od 17:30 a od 20:00.

Ilona Rejholcová