Mimořádný odpolední a večerní program pro milovníky rytmické hudby chystá na sobotu novoborské občanské sdružení Rodina v centru, které už třetím rokem organizuje hudební workshop s večerními koncerty romských kapel.

Tentokrát do Nového Boru zavítá kapela Gipsy Kubo. Dva její členové, saxofonista Ernest Dančo a klávesista Milan Dančo, se poprvé představí už ve 12 hodin v komunitním centru, kde zahájí hudební workshop.

„S oběma hudebníky si budou moci lidé zahrát a zazpívat tradiční moravské, české a romské písně, popovídat si o hudebních postupech nebo třeba o praktických záležitostech vedení kapely," jmenuje ředitelka sdružení Rodina v centru Petra Vlčková. Zahálet by neměli hlavně majitelé hudebních nástrojů, ty jsou totiž na akci přímo vítané.

Hudební workshop v prostorech areálu bývalé LDN v Novém Boru potrvá až do 17 hodin. Od patnácti hodin si na své přijdou především rodiny s dětmi, pro které budou připravené jednoduché hudební nástroje. Kompletní šestičlennou sestavu Gipsy Kubo bude možné slyšet v 19 hodin, kdy rozezní prostory Navrátilova sálu na hlavní třídě v Novém Boru.

Večerní koncert doplní i vystoupení novoborské hudební skupiny Gypsy Bor Band a své boky do rytmu rozvlní tanečníci kroužku Bengalune Čawe, který nacvičuje svůj repertoár třikrát týdně v komunitním centru. Vstup na hudební workshop, kde bude připravené také občerstvení, je zdarma. Za večerní koncerty zaplatí dospělí 100 korun, děti mají vstup volný. „Zakoupením vstupenky každý rovněž přispěje na činnosti poskytované občanským sdružením Rodina v centru," vysvětluje jeho ředitelka. „Věříme, že se rozhodnete strávit s námi sobotní odpoledne nebo večer," láká na závěr návštěvníky Vlčková.