U příležitosti dvacátého výročí obnovení této nádherné akce organizátoři připravili také výstavu velkoformátových fotografií ústředních postav příběhu a vybraných fotografií z historie představení. Výstavu budou moci si občané prohlédnout od úterý 5. března do úterý 30. dubna v Centru textilního tisku.

Organizátorem Pašije v České Lípě je tradičně Ochotnický spolek Lípa společně s dalšími subjekty. Duchovním otcem projektu je Petr Brambor Nárovec, průvodce na vodním hradě Lipý, který se o obnovu dávné tradice v České Lípě zasadil a je nedílnou součástí představení.

Žáci  základní školy v Pátově ulici v České Lípě mají nejlepší výsledky z testů na střední školy z obou předmětů z matematiky i z češtiny ze všech škol v okrese.
Proč se u přijímaček z češtiny daří nejlépe žákům ze školy v Pátově ulici?

„Česká Lípa může být pyšná na to, že má tak úžasnou tradici, jako jsou Pašijové hry. Představení je unikátní nejen svojí velikostí, počtem účinkujících, mezi kterými jsou i římští vojáci, ale také autorskou hudbou, naturalistickým ztvárněním a tím, že se opravdu konají na Velký pátek bez ohledu na počasí. Na Pašije se sjíždí stovky lidí ze širokého okolí, včetně fotografů z prestižních časopisů. Přeji tedy organizátorům, aby jim vyšlo počasí, přípravy probíhaly hladce a aby měli dostatek síly a nadšení do dalších let,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Představení je živě doprovázeno Příležitostným orchestrem ZUŠ Česká Lípa pod vedením Pavla Hrice, hraje se autorská hudba z pera ředitele ZUŠ Marka Kučery. Režisérem představení, které čítá cca tři desítky účinkujících, je Štěpán Kňákal, který převzal štafetu po režisérovi Františku Zborníkovi. V titulní roli Ježíše se opět představí gynekolog Jakub Neumayer. Autorem letošního plakátu je oceňovaný hudebník, výtvarník a rodák z České Lípy Jakub König, který je v letošním roce mimo jiné nominovaný na cenu Anděl za album Hvězdy v kategorii sólový interpret. V minulosti byli autory plakátu například grafička Michaela Verbová nebo malíř Michal Janovský, oba z České Lípy.

Mohlo by vás zajímat: FOTO, VIDEO: V Pekle začínají kvést bledule. V plném rozpuku budou do dvou týdnů

Zdroj: Ladislava Sdrzallek