Jako první se v ní představí novoborští výtvarníci Soňa Třeštíková (1983) a Ladislav Průcha (1979) s nevšední výstavou Nejen Kvidova věc, pojmenované po jejich synovi.

Soňa Třeštíková a Ladislav Průcha jsou významní výtvarníci, které láska ke sklu svedla dohromady. Vzájemně se ovlivňují, prolínají a inspirují.

Soňa vdechuje svým dílům tvary se zaujatou pečlivostí a přípravou, od prvotních skic se propracovává k harmonicky laděným křivkám tak dlouho, dokud není plně uspokojena její touha o dosažení dokonalosti.

Ladislav nezůstává pozadu, experimentuje s formou, jedinečně a vtipně hledá nové směry, aniž by přitom zapomněl na propojení minulosti s budoucnem.

Ladislav Průcha začal studovat sklo v Novém Boru, Soňa Třeštíková ke studiu nastoupila na Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí, aby se o několik let později společně setkali na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru Sklo profesora Vladimíra Kopeckého a ak. sochaře Ronyho Plesla.

Vernisáž výstavy je dnes od 17 hodin. Ve stejnou dobu v galerii začne také výstava fotografií reportérek Lenky Klicperové a Markéty Kutilové. Sedmadvacet fotografií ukazuje nelehké osudy a postavení žen v různých zemích Afriky.