Rozára fest je malý festival, který však již má své pevné místo mezi příznivci nejrůznějších hudebních žánrů. Téměř rodinná atmosféra, mix hudebních stylů, kapely známé i neznámé to vše najdou fanoušci v kiosku u Rozáry v Zahrádkách . Organizátor i kapely to dělají z lásky k muzice a bez nároku na honorář, takže vstupné na tuto akci se neplatí. Pakliže nechcete stíhat poslední autobus do České Lípy, můžete přespat ve stanu na louce hned vedle.

Magická filipojakubská noc letos přivítá rockovou kapelu F. A. King, karlovarské funkery ShoeCut, punkové Pupíček a Štěpánůf brácha, žáky českolipské ZUŠ Hluchá parta a pořadatele již 44. venkovního dýchánku Rozára Fest, českolipskou kapelu CzechOut.

Další letošní akce 22. června bude s „trabanditou“ Jardou Svobodou a jižanskorockovým BanWorks. Prázdninová přehlídka neprofesionálních kapel se odehraje 19. srpna s mladoboleslavskými Heyday Hills, děčínskou partou Hora Ruit a z Vrbna pod Pradědem dorazí Polety. Poslední letošní minifestival, který proběhne 28. září a bude akustickou přehlídkou kapel, je zatím z hlediska obsazení otevřený.