Na Českolipsku si ho diváci mohou užít už tuto sobotu v Městském kině v Novém Boru nebo příští víkend v Kině Máj v Doksech.

Festival již počtvrté představí ty nejlepší filmy se zimní tematikou z oblasti lezeckých expedic, skialpinismu, freeridu, ultramaratónu a speed flyingu, takže o úchvatné záběry z krásné přírody ani o adrenalin nebude nouze.

Snow film fest na ČeskolipskuMěstské kino Nový Bor:
7. listopadu od 15.30 a 20.00
od 15.30 - I. blok projekcí
19.00 - 20.00 - přestávka
od 20.00 - II. blok projekcí
+ beseda s naším předním horolezcem Petrem Maškem a projekce jeho filmu Peru výstup na Huascaran (na konci I. bloku).
Vstupné: 110 Kč, do 15 let 90 Kč. Vstupenky na: www.kulturanb.cz
Kino Máj v Doksech:
14. listopadu od 15.00
Vstupné v předprodeji: děti a studenti 50 Kč, dospělí 80 Kč
Vstupné na místě: děti a studenti 70 Kč, dospělí 100 Kč
Cenové zvýhodněné vstupenky si mohou zájemci zakoupit v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě a v Infocentru města Doksy.

Letos se mohou diváci těšit na tyto filmové lahůdky:

Kašmír
Tým ze Soulryders se tváří v tvář setkává nejen s technicky náročnými výstupy a sjezdy, ale i s politickými nepokoji na hraničním území Indie a Pákistánu, které je ohniskem konfliktu již řadu let.

Arrowhead 135
Ultramaraton Arrowhead 135 severní Minesotou patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách nebo pěšky za 60 hodin totiž není žádná hračka. Závodníci ze všech kategorií musí bojovat nejen s mrazy až -48°C, ale i sami se sebou. S Bonnie, Markem a Johnem prožijete první film z minnesotské drsné série Among The Wild.

Few Days
Dvě skupiny českých freeskiingových jezdců mají stejný cíl, avšak odlišný způsob jeho zdolání. Jejich přístup k horám ale ukazuje společnou vášeň pro svobodu a čerstvý prašan. Můžete se těšit na českou lyžařskou špičku. Na heliskiing ve Švédsku se vydal Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině, která si na rakouské vrcholky vyšlápla po vlastních nohou, se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel a snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman.

Nezkrotná Antarktida
S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh, který často spolupracuje s National Geographic. Cílem se nakonec stalo pohoří Wolthat v Zemi královny Maud. Expedici neminulo nic, co polární oblast slibuje nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr a bílá tma.

The Pamir Game
Tři hory, tři příběhy, jedno velké dobrodružství a spousta legrace při výpravě Beton Ski Teamu do tádžického Pamíru. Snímek o dobrodružtví, odvaze a kamarádství. Co dělat, když ztratíte vybavení a vaše vysněná výprava je ztracená? Vymyslíte si nový cíl, u kterého si opět budou všichni klepat na čelo.

Afterglow
Afterglow je oslavován jako jeden z filmařsky nejsilnějších lyžařských snímků všech dob. Velké skoky či brázdění prašanu i snové záběry, vše natočeno v noci s masivními LED světly zakázkové výroby. Tolik barev jste na sněhu ještě nikdy neviděli.

An Education
Mike Libecki jede na svou 58. expedici na Antarktidu společně se svou jedenáctiletou dcerou Lillianou. Krátký film ukazuje přístup otce k přípravě malé dcery na její první lyžařskou expedici.

Artic Air
Dobrodružná výprava dvou bratrů Finna a Nialla na východní pobřeží Grónska, kde budou kombinovat lyžování, horolezectví a speed flying.

From The Road
Příběh bývalého profesionálního lyžařského guida Erica Hendersona, který se vrací na místo, kde mu osud zastavil profesní kariéru. Na zlověstném aljašském vrcholu Meteorite si Eric v roce 2009 vážně poranil krční páteř. Film je osobní výpovědí lyžaře, který se vyrovnává s těžkým zraněním a s následujícím návratem na strmé kopce.