Diváci sosnovské zastávky budou moci vidět vozy prakticky po celé trati měřeného úseku z bezpečných míst. Závodníci do ní odstartují podle časového harmonogramu od 18:30, nejdříve vozy atraktivní skupiny Group B, poté soudobé soutěžní vozy startující v mistrovství České republiky a na závěr vozy v rámci Bohemia Historic Mladá Boleslav.

Dalším zajímavým doplňkem je instalace velkoplošné obrazovky před hlavní diváckou tribunou, na níž poběží i rozhovory s jezdci v cíli této rychlostní zkoušky. „Doporučujeme zájemcům, aby si vstupenky zakoupili v předprodeji. Jednak je pořídí levněji a zároveň si urychlí sobotní vstup do areálu autodromu,“ říká za pořadatele Pavel Vydra. Parkovné u autodromu je v ceně základní vstupenky. Předprodej najdete na webu soutěže. Je možné si zakoupit také vstupenku na most, odkud lze nafotit nebo natočit skvělé záběry.

„Supererzeta v Sosnové se jede na tři okruhy a její celková délka činí 5,52 kilometrů. Nepatří tedy mezi nejdelší, ale vloni to byl právě tento úsek, který de facto rozhodl o vítězství v celé soutěži,“ připomíná ředitel soutěže Petr Pavlát.

Tato rychlostní zkouška Bohemia Rally Mladá Boleslav se letos jede v pořadí jako sedmá a uzavře první soutěžní den. Další šance, jak si zpestříte sobotní část soutěže, je možnost zakoupení jízdy v odpoledních hodinách ve vlastním voze po zmíněném úseku rychlostní zkoušky v Sosnové. Vzhledem k omezené kapacitě zbývá již jen několik volných jízd. Bližší informace získáte na stejném odkaze jako pro předprodej vstupenek.

UZAVÍRKY
V LIBERECKÉM KRAJI

Neděle 14. července
8:00 – 17:00

Malá Skála, Frýdštejn, Košova, Pelíkovice, Radoňovice, Hodkovice n. M. (ul. Pelíkovická, Rychnovská, Pražská, nám. T.G. Masaryka, ul. Koněvova, Kostelní vrch), Sedlejovice, Vrchovina, Třtí, Radostín, Sychrov

Nedělní program obsahuje náročné rychlostní zkoušky na Liberecku a Jablonecku, aby se následně posádky představily divákům přímo v centru Mladé Boleslavi, kde se uskuteční závěrečná okruhová zkouška na kterou naváže slavnostní předání cen na rampě Staroměstského náměstí.

K 51. ročníku Bohemia Rally Mladá Boleslav, která se uskuteční ve dnech 13. a 14. července, se přihlásilo celkem čtyřiašedesát posádek soudobých vozů. Z favoritů absolutního pořadí nechybí prakticky nikdo. Rally je zařazena do Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a na své si přijdou i milovníci rallyových Legend. Letos se opět v rámci Bohemia Rally představí i účastníci Poháru vozů s alternativními pohony.

Součástí letošní rally bude nejen Virtuální Bohemia Rally, ale i o týden dříve v sobotu Bohemia Veterán a Bohemia RC rally. V neděli 7. července bude pro děti z Mladé Boleslavi a okolí připraven Dětský den. Spolupořadatelem Bohemia rally je statutární město Mladá Boleslav. Fanouškům přejeme krásné zážitky a těm, které rally neokouzlila, děkujeme za toleranci při dopravních omezeních.

Podívejte se: Kolekci pro olympioniky doplňuje skleněný amulet vyrobený v Novém Boru

Kolekci pro olympioniky doplňuje skleněný amulet vyrobený v Novém Boru. | Video: olympijskytym.cz