Na návštěvníky čeká bohatý program, který uspokojí všechny generace. Zámecké prohlídky budou tentokrát probíhat ve Svatomartinském duchu. Putování sv. Martina ztvární živé obrazy ze života legendy v podání divadelníků z občanského sdružení kulturní ŠUM.

V areálu zámku bude jarmark, degustace svatomartinského vína, celodenní občerstvení a bohatý doprovodný program. Projížďky na koních, ukázky tradičních řemesel, ukázky jezdeckého umění a šermu. Děti se budou moci projet na koních nebo si v tvořivé dílně vyrobit lampióny. Představí se také Ruční dílna Variace (patchwork) a výtvarný ateliér Domeček se svou tvůrčí dílnou. Po celý den mohou návštěvníci vyplnit zámeckou anketu a zúčastnit se slosování o krásné ceny z etnoshopu. Vstup na jarmark je zdarma.

V 16 hodin dorazí svatý Martin i s celou družinou, kterého přivítají lampiónky, ať už vyrobené nebo přinesené. Přijede Martin na bílém koni? Nechte se překvapit. Jarmark pak bude slavnostně ukončen losováním výherce zámecké ankety a přesunem do Ogoh Ogoh Clubu, kde bude probíhat následná veselice a oslavy sv. Martina.

Večer bude patřit koncertu skupiny Cháska z Nového Boru, která přítomné roz-ská-če po osmé hodině večerní. Po jejich koncertě bude následovat jamming, zbude-li dost sil. Kdo chce, může si přinést i své hudební nástroje a přidat se k muzikantům nebo si zatančit.

PROGRAM JARMARKU

10.00 - Zahájení Svatomartinského jarmarku
10:30 - Koně a lidé - ukázka jezdeckého umění
11.00 a 13.00- Putování za svatým Martinem (zámecká prohlídka životem sv. Martina, živé obrazy ze života legendy). Cena: dospělí 80, děti 40 Kč.
13.00 - 15.00 - Tvorba lampiónu na uvítání sv. Martina, 1 kus 50 Kč.
14.30 - Koně a jezdecké umění
15.00- Ukázka šermu
16.00 - Příjezd sv. Martina s družinou, losování výherců ankety
16.30 - Ukončení Svatomartinského jarmarku, degustace svatomartinského vína, muzika v Ogoh Ogoh Clubu
20.00 - Koncert skupiny Cháska, poté jamming