KDY: Úterý 4. 2. v 19 hodin
KDE: Městské divadlo Nový Bor
ZA KOLIK: 390 Kč

Hra, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu, začala vznikat v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného „královského logopeda“ Lionela Logua. Loguovy deníky, dotýkající se jednoho z nejcitlivějších momentů moderních britských dějin, však nesměly být na základě přísného zákazu Alžběty (Královny matky) během jejího života vydány, a proto mohla být dokončena až po roce 2002, kdy zemřela.

V centru příběhu, který je založený na skutečných událostech, stojí britský král, který právě nastoupil na trůn. Jeho problémy s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jež se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele. Seidlerova působivá a emotivně silná tragikomedie je skvělou hrou o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství.

Hrají: Martin Stránský, Dušan Sitek, Simona Vrbická / Petra Horváthová , Kateřina Macháčková, Martin Hruška, Karel Vlček, Ivan Jiřík, Saša Malinská, Pavel Skřípal, Ivo Kubečka, Jiří Havel, Jan Špíšek, Václav Vostarek a Otto Rošetzký.