BRNIŠŤSKÁ POUŤ

10. - 12. července, areál Lesního zátiší Brniště

Na návštěvníky čeká třídenní bohatý program plný koncertů, atrakcí a těch pravých pouťových dobrot. Na pouť se do Brniště každoročně sjíždějí stovky lidí z širokého okolí a v letním kulturním programu Českolipská má své jisté místo. „V příštím roce pouť oslaví 60 let od jejího zahájení," potvrzuje dlouholetou tradici akce starosta Brniště Ivan Pastorek. Hlavní hudební hvězdou letošního ročníku bude v sobotu poprocková zpěvačka Marta Jandová, která je velmi oblíbená u nás i v sousedním Německu. Návštěvníci se mohou těšit také na revival Katapultu nebo finalistu druhé řady Superstar Michala Hudčeka.Neděle bude patřit hlavně dětem. Potěší  je kouzelník i zpívánky Kyklopa z Maxim Turbulenc.

PROGRAM:
Pátek 10. července
18.00 WoKo Music hudba pro každou generaci
21.00 Abde a Šarlota dvojice, která rozjede každou párty
22.00 WoKo Music pokračování koncertu
Vstupné: dospělí 50 Kč; děti do výšky 120 cm zdarma
Sobota 11. července
14.00 Dětský program s klauny a soutěžemi
17.10 Duo Adamis populární duo známé z TV Šlágr
18.30 Mažoretky Nový Bor vítězky mnoha soutěží
19.15 Michal Šindelář kapely ex Katapult a Georgie and Beatovens repertoár Petra Nováka
20.30 Marta Jandová pop + rocková hvězda večera
21.45 Michal Hudček a Yvette finalista II. řady Superstar s partnerkou s úžasným hlasovým rozsahem
22.30 Ohňostroj
22.45 Katapult revival super revival z Petřvaldu
00.10 Coda hard rocková kapela z Karlových Varů
Vstupné: dospělí 120 Kč, děti 20 Kč, parkovné 20 Kč
Neděle 12. července
14.00 Kouzelník vyčaruje, zmizí, ukáže, objeví…
16.00 Kyklop z Maxim Turbulenc jeho zpívánky

ZAHRADA

10. července od 19.00, Lesní divadlo Sloup v Čechách

Příběh podle knihy Jiřího Trnky. Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. Co teprve, když se ocitnou v takové tajemné Zahradě plné překvapení. Hlídá ji zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba, a když už je nejhůř, tak pomůžou legrační sloni. A právě do takové zahrady se zatoulají tři zvědaví kluci… Hraje divadlo Krapet.

FLERET + POZDNÍ SBĚR

Oslava 25. narozenin přerovského Duha klubu Dlažka se vydařila. Na koncertě v klubu Teplo vystoupila v sobotu večer skupina VHS, a po ní pak vizovická kapela Fleret.

10. července od 19.00, zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem

První koncert desátého ročníku Vartenberského kulturního léta na strážském zámku. Zahraje folkrocková legenda kapela Fleret, která se na hudební scéně pohybuje již tři desítky let.Fleret je jakousi bigbítovou odnoží tuzemského folku. Skupinu založil její kapelník a manažer Zdeněk Hrachový. Debutové album Sbohem galánečko vyšlo v roce 1989. Druhým folkovým hostem pátečního večera bude folková kapela Pozdní sběr Vstupné v předprodeji je 240 Kč, na místě 300 Kč.

ARRHYTHMIA

11. července od 20.00, zámek Vartenberk Stráž pod Ralskem

Další koncert v rámci Vartenberského léta čeká hudební fanoušky hned v sobotu. Arrhythmia je originální hudební seskupení čtyř violoncellistů s bubeníkem. V tomto unikátním složení klasických nástrojů se specializuje na interpretaci rockových, metalových či popových hitů z celého světa. Nevyhýbá se však ani hudbě klasické, kterou propojuje s moderními prvky. Cena vstupného je 120 Kč.

DĚTSKÝ DEN

11. července od 13.00, fotbalové hřiště Holany

Dětský den s podtitulem Léto s hasičem připravili pro nejmenší holanští hasiči. Připraveny jsou různé hry a zábava.

CL FEST

11. července od 15.00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Lipý Česká Lípa ve spolupráci s Lusatian Grass pořádají 1. ročník multižánrového hudebního festivalu v prostorách hradu Lipý. Zahrají: Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, Svaťa Kotas a ne-přátelé, Od plotny skok, Lusatian Grass. V přestávkách se ve sklepení hradu představí fujarové sdružení Naše Fujary velice zajímavý projekt přirozené alikvotní hudby. Vstupné v předprodeji CTT 150 Kč, na místě 180 Kč.

SVOJKOVSKÁ ZAHRADA 2015

Vlasta Redl.

11. července od 18,00, zahrada Svojkov

Folkový večer. Vystoupí René Souček, Slávek Janoušek, Luboš Vondrák. Hlavní hvězdou bude Vlasta Redl. Možnost stanování na zahradě, bohaté občerstvení. Hraje se za každého počasí. Vstupné: 250 Kč, předprodej 200 Kč.

PROHLÍDKY S PRINCEZNOU

každý den v 10.30 a 14,30, zámek Zákupy

Prohlídka s princeznou je zkrácená prohlídka určená dětem do 10 let v doprovodu dospělých. Průvodkyně, oblečená v kostýmu princezny, si s dětmi vypráví, dává jim hádanky a nechává děti hledat plyšové medvídky poschovávané v zámeckých pokojích. Cílem je, aby se děti prohlídky aktivně účastnily a nemusely jenom mlčky naslouchat průvodcovskému textu pro dospělé, který mnohdy ani nemohou chápat. Délka, rytmus prohlídky i informace jsou těmto malým návštěvníkům přizpůsobeny. Pro velký zájem je nutná předchozí rezervace na tel. 487 857 278.

LEONARD ROTTER VÝSTAVA PRACÍ MALÍŘE A SOCHAŘE

1. 7. - 30. 9., Památník K.H. Máchy Doksy

Leonard Rotter (1895 1963) je autorem mnoha podobizen významných osobností 19. a 20. století. V roce 1936 zpracoval několik návrhů pro realizaci sochy K. H. Máchy. L. Rotter je autorem četných akvarelů, které zachycují zákoutí Prahy a život jejích obyvatel. Jeho dílo je výpovědí člověka, který, ač zkoušen mnoha životními útrapami, vždy věřil v krásu a moudrost tohoto světa a do svého uměleckého odkazu toto navždy vtiskl. Výstava byla připravena ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Doksech.