Neznámá Dolní Lužice 
KDY: Úterý 11. 2. od 17 hodin
KDE: Městská knihovna Česká Lípa(čítárna)
ZA KOLIK: Vstup zdarma

Zajímavosti a krásy území, které bylo v letech 1348-1635 součástí České koruny a od konce 2. světové války je rozdělené mezi Německo a Polsko, představí Jana Vančatová ze spolku Societas Amicuum Liberec.

Namibie 
KDY: Úterý 11. 2. od 18 hodin
KDE: KC Sever Cvikov
ZA KOLIK: 50 Kč

Lukáš Herudek ze Cvikova bude vyprávět o své cestě do Namibie. Poznáte zajímavou a pestrou zemi, plnou kontrastů, divočiny jako ze starých časů a dechberoucích západů … Je to nádherná země s mnoha přírodními krásami a světoznámými národními parky a je jednou z nejfotogeničtějších zemí afrického kontinentu. V rámci besedy můžete ochutnat sušené antilopí maso.

Dámská šatna 
KDY: Úterý 11. 2. v 19 hodin
KDE: Městské divadlo Nový Bor
ZA KOLIK: 390 Kč

Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější a kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna. Netřeba příliš zdůrazňovat, že u autora není o situační humor nouze,. Dámská šatna vybízí diváky, aby si představení užili a odcházeli dobře naladěni. Umění všech čtyř představitelek k tomu dává dost důvodů, stejně jako hra samotná. Hrají: Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková a Petra Tenorová. Režie: Arnošt Goldflam. 

Karel Plíhal 
KDY: Úterý 11. 2. v 19 hodin
KDE: Jiráskovo divadlo Česká Lípa
ZA KOLIK:

Koncert našeho předního písničkáře a textaře.