1/3

ČESKOLIPSKO

close Sjezdovka na Polevsku zahajuje provoz. info Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura zoom_in Sjezdovka na Polevsku zahajuje provoz.

Fischel - lesk a bída
Kdy: pátek 12. ledna (do 10. března)
Kde: Vlastivědné muzeum a galerie, Česká Lípa

Proč přijít: Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek, která byla založena pod jménem Fischel, po válce byla začleněna do národního podniku Ton a v posledních letech existovala pod obchodní značkou Falcon. Z kdysi slavné továrny nezůstala dodnes na místě jediná cihla. Ještě před demolicí objektů se sem několikrát vydal archivář Michal Rádl, který zde doslova ze země sbíral vzácná archivní svědectví o kdysi úspěšné firmě, která vyvážela své výrobky do celého světa. Tyto zachráněné archiválie tvoří osu výstavy, která je ovšem doplněna i o trojrozměrné exponáty ze sbírek muzea. Výstava je společným projektem Státního okresního archivu v České Lípě a Vlastivědného muzea a galerie.

Tříkrálový koncert
Kdy: pátek 12. ledna v 17.00
Kde: sál KC Sever, Cvikov

Proč přijít: Koncert pořádá pěvecký soubor Lusatia Consort a taneční skupina Patašpička.

Sjezdovka na Polevsku zahajuje provoz
Kdy: sobota 12. ledna od 9.00
Kde: Sjezdovka & Bikepark Polevsko

Proč přijít: Zalyžujte si v srdci Lužických hor. Sjezdovka na Polevsku zahajuje provoz. Nabízí lyžařskou školu, půjčovnu i bufet. Otevřeno bude o víkendu od 9 do 16 hodin, v následujícím týdnu od 15 do 19 hodin.

Karneval pro děti
Kdy: neděle 14. ledna v 15.30
kde: DK Ralsko, Mimoň
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Oblíbený Honza Popleta připravil zábavnou show pro děti, kde si zatancují, zazpívají a hlavně pobaví.

Šípková Růženka
Kdy: neděle 14. ledna v 15.00
Kde: Jiráskovo divadlo Česká Lípa
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Nedělní odpoledne patří v Jiráskově divadle dětem, ale nejen jim, protože pohádky mají rádi i dospělí a stejně jako dětem i jim přináší vše, co žánr nabízí včetně starých pravd a poučení. Tentokrát si nenechte ujít pohádkovou klasiku o spící prokleté princezně, která bude spát, stejně jako celé království, dokud se nenajde mladík – princ, který ji probudí polibkem z lásky, aby ji pak získal za ženu. Bauerovi z Josefova ji v České Lípě předvedou v oblíbeném loutkovém provedení.

Křížové cesty a poutní místa Libereckého kraje
Kdy: probíhá do 31. ledna
Kde: Městská galerie, Doksy

Proč přijít: Výstava představí významné, ale i méně známé křížové cesty a poutní místa Libereckého kraje. Připomene také události i příběhy těch, kteří se zasloužili o jejich vznik.

close Přednáška ve Vlastivědném muzeu a galerii Česká Lípa. info Zdroj: archiv zoom_in Přednáška ve Vlastivědném muzeu a galerii Česká Lípa.

close Hasičský bál ve Sloupu v Čechách. info Zdroj: archiv zoom_in Hasičský bál ve Sloupu v Čechách.

loading
arrow_left Předchozí
1/3
Další arrow_right