HOLANSKÝ PULEC

24. - 25. července, areál za hospůdkou

Šestý ročník festivalu amatérských skupin. Folk, country, western a bluegrass. Páteční program začíná ve 20 hodin, představí se kapely Guitar tluppa, Pakáž, Red Leaf a Pegas. Druhý den festivalu odstartuje už v 15.00 a nabídne desítku koncertů, například kapel Dinosauři, Womackle, Fork Road, Nonstop a Cop. V doprovodném programu se můžete těšit na ohňovou show nebo jízdy na koních.

STAROSPLAVSKÁ POUŤ

25. července od 9.30, přístaviště Staré Splavy

Celodenní slavnost začíná o půl desáté v tamějším přístavišti výletních lodí vítáním Jezerní královny s doprovodem vodních víl a vodníčků. Od 10 hodin potom program pokračuje v místním parku, kde vám nejdříve zahraje Sklářská muzika, ve 13 hodin ji vystřídá Třehusk s písničkami ze staré Prahy a v podvečerním čase pak ještě zahraje countryová skupina Malvas. V čase mezi hudebními produkcemi si přijdou na své především děti. S novou pohádkou přijede principál loutkového divadla pan Pešán. Bublinář pan Strasser se pokusí všechny diváky zavřít do největší bubliny, jakou se kdy komu podařilo vyfouknout.
A kdyby ani to nestačilo, k Máchovu jezeru přijde ještě fakír Ben Ghan a také tanečnice. Připraveny jsou také tradiční pouťové atrakce a také spousta dobrot ve stáncích s občerstvením. Pouť připravili členové Občanského sdružení pro rozvoj Starých Splavů ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Staré Splavy. Vstup je zdarma a všichni návštěvníci jsou srdečně vítání.

SLAVNOST SVATÉ ANNY

25. července od 9.00, centrum Skalice u České Lípy

Slavnost se koná u příležitosti stávku sv. Anny, patronky obce. Po celý den k dispozici maxi skluzavka, stánkový prodej, občerstvení, lunapark. Vstupné: děti do 15 let zdarma, ostatní 30 Kč.

Program:
9.00 - mše svatá v kostele sv. Anny
10.00 - oficiální zahájení slavnosti starostou obce
10.15 - soutěž hasičských družstev
14.00 - hraje kapela Michal Tučný revival
15.45 - hraje taneční kapela p. Ševčíka SEPTIMA
16.00 - 18.00 - jízdy na ponících, malování na obličej
16.00 - 20.00 - dětské taneční vystoupení, šermířská skupina, mažoretky, výstava hasičské techniky
22.00 - diskotéka Pavla Cejnara, moderátora Evropy 2

BOHNICE NA HOUSCE

25. - 26. července, hrad Houska

Psychiatrická nemocnice Bohnice pořádá pro své přátele i širokou veřejnost poslední víkend v červenci již 12. ročník jarmarku terapeutických dílen „Bohnice Na Housce." „Po celý víkend si návštěvníci budou moci vyzkoušet rozličná řemesla používaná při pracovní rehabilitaci a zakoupit předměty v nich vytvořené," uvedl Luboš Chlad z Psychiatrické nemocnice Bohnice.
V sobotu v rámci akce zahrají písničkář Leroy Doncan, Ufonion Labs, Strojvůdce a Psychokat. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na několik pohádek v podání divadelního principála Tondy Novotného. „V neděli zveme všechny sluchaře a hluchaře na strhující Jam session s Markétou a spol.," doplnil Chlad. Vyrazte o víkendu na Housku, čekají na vás hry, soutěže, workshopy, překvapení a mnoho dalšího.

AGRESSIVE FEST

25. července od 12.00, Vodní hrad Lipý Česká Lípa

Devátý ročník festivalu pro příznivce tvrdší muziky připravil Filozofický klub Progres ve spolupráci s Lipý Česká Lípa. Na nádvoří hradu během soboty zahrají I Warned You, DEATHSTAR, Never Left Behind, Crippled Fingers a další.

ROCK´SY DOKSY

25. července od 16.00, zámecký park Doksy

Pohoda, příjemná atmosféra, odpoledne a večer plný folku a rockové hudby od 60. let do současnosti, to je cílem prvního rockového festivalu Rock´sy Doksy, který se bude konat 25. července od 16.00 do 24.00 hodin v areálu zámeckého parku Doksy. „Festival je určen pro nejširší vrstvu posluchačů, neboť skutečně nabízí ochutnávku z různých hudebních stylů jako rock, folk rock, punk, folk a na své si přijdou i milovníci dobrého jazzu. Těšit se můžeme na hudební skupiny Hrabě Hubert, Stav nouze, HUBA, Geronix, Bonus, dále na Michala Braxatorise a asi největším lákadlem pro milovníky folku a posluchače Rádia Beat bude zpěvák a kytarista Pepa Lábus," láká Věra Pangrácová, kulturní manažerka Městského kulturního střediska Doksy.
Celým festivalem bude provázet výřečný moderátor Tomáš Mařas. Nebude chybět občerstvení a atrakce pro děti. Celodenní vstupné: dospělí 60 Kč, děti do 15 let 30 Kč. Předprodej v Infocentru Doksy, vstupenky lze zakoupit i na místě.

TĚLA

25. července od 20.00, zámek Stráž pod Ralskem

Koncert liberecké kapely Těla v rámci devátého Vartenberského léta na strážském zámku.