Týden knihoven

pátek 7. října, Městská knihovna Česká Lípa

od 13.00 do 16.00: Hračky a hry našeho dětství.
od 16.00 do 17.00: Čtení z knih našeho dětství. Oddělení dětské literatury, nám. T. G. M..
v 15.00 a 16.00: Od knihovny ke čtenáři aneb cesty knihy knihovnou. Prohlídka prostor knihovny na náměstí, jak se to má s knihami a jak s lidmi.
- Jak šel čas s… knihovnou. Výstava fotografických alb knihovny, prezentace projektů rekonstrukce knihovny nebo výstavby nové.
- Z let sedmdesátých. Rok 1968 na Českolipsku. Výstava v minigalerii v chodbě.

Odhalení pamětní desky 

pátek 7. října 17.00, stadion TJ Jiskra Mimoň

Slavnostní odhalení pamětní desky Vladimíra Kunetky, významného a uznávaného sportovního funkcionáře Tělovýchovné jednoty Jiskra Mimoň a dlouholetého předsedy krajského fotbalového svazu. Souběžně budou na hřišti TJ probíhat fotbalové zápasy mládežnických týmů.

Za jelením troubením

pátek 7. října od 18:30, Novozámecký rybník Zahrádky

Slyšeli jste někdy troubit jeleny? V tomto období máme šanci spatřit krále lesů v období říje, kdy se ozývají mohutným troubením a soupeří mezi sebou o skupiny laní. Správa chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj proto zve na procházku za jeleny k Novozámeckému rybníku. Sraz je v 18:30 u silnice Jestřebí Zahrádky u odbočky na Borek (autobusová zastávka Borek, rozc.), na souřadnicích N 50°37.15227', E 14°32.49298'. Počet účastníků je omezen! Registrace a podrobnější informace na marcela.holubova@nature.cz

Ples DK Jirásek

pátek 7. října od 20:00, KD Crystal Česká Lípa

Českolipský Divadelní klub Jirásek letos slaví 90 let své činnosti. Tyto oslavy vyvrcholí Plesem DK Jirásek již tento pátek 7. října od 20:00 v KD Crystal. Ples se ponese v duchu 20. let, a jelikož se jedná o ples divadelní, můžete se v průběhu večera těšit na několik zábavných překvapení. Na programu bude též křest zbrusu nové brožury o DK Jirásek, kde si budete moct přečíst osobní vzpomínky členů DK Jirásek na některé zásadní inscenace souboru. K tanci a poslechu bude hrát oblíbená kapela Big Balls, takže taneční parket rozhodně nezůstane prázdný. Vstupenka na ples stojí 250 Kč. Ke koupi budou i na místě těsně před plesem.

Ambit plný knih

sobota 8. října od 9.00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa

Týden knihoven ukončí první ročník burzy knih. Nakoupit knížky můžete v době od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Veteránské Sosnění

sobota 8. října od 9.00, autodrom Sosnová

Na akci je přihlášeno sedm desítek historických automobilů včetně formulí MTX a F3, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou těšit na zajímavé automobily, ale i několik osobností. Dopolední tréninky začínají v 9 hodin, od 13 hodin jsou na programu závodní jízdy všech kategorií. O polední přestávce a zřejmě i během závodu předvede znovuzrozený automobil UVMV 1100 GT další z úspěšných vrchařů Josef Stočes. Bude se tak jednak o jízdní premiéru tohoto atraktivního automobilu. Vstup je zdarma.

Slovenský den

sobota 8. října od 10.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Prezentace Slovenska prostřednictvím výstavy fotografií Jany Lišaníkové a výtečného slovenského jídla v podání šéfkuchaře Martina Lišaníka. Výstava potrvá do 28. října.

90 let novoborského kina

sobota 8. října od 15.00, Městské kino Nový Bor

15.00: Animovaná pohádka Kubo a kouzelný meč
15.30: Ajeto Dixieland promenádní koncert před kinem. Ukázka historických vozidel, kol ČKU Praha 1880
17.00: Slavnostní uvedení filmu Instalatér z Tuchlovic. Po filmu beseda s Tomášem Vorlem, Jakubem Kohákem + autogramiáda
19.30: Číše vína
20.00: Herečka Vlasta Chramostová oslaví společně s kinem své jubileum. Baletní vystoupení „Bohemia balet Praha". Mimořádná projekce filmu PF 77 za účasti režiséra Jaroslava Brabce.
Více ZDE: Kino v Boru a Vlasta Chramostová oslaví společné jubileum

Bramboriáda, dýňohrátky

sobota 8. října od 15.00, prostranství u veteriny a v KD Sosnová

Na děti čekají bramborové soutěže a zdobení dýní. Pokud si budete chtít ozdobit dýni, přineste si nějakou (která by se vám líbila) sebou.

Live rock night

sobota 8. října od 18.30, rockový klub Archa Česká Lípa

Trojice alternativních kapel opanuje tuto sobotu rockový klub Archa na českolipské hlavní třídě. Koncert začíná již v 18.30. „Začínáme brzo a nepřestaneme hrát, dokud nás po desáté nevyhodí," říkají členové pořádající skupiny Paperback ze Štětí. Kromě té se zúčastní i libochovická Edera a fanoušky bezmezně milovaný novoborský Pupíček, který na závěr rozjede svou punk-rockovou show. Vstupné na akci je symbolické, padesát českých korun.

Kocour Modroočko

neděle 9. října od 15.00, Dům kultury Mimoň

Kocourek Modroočko je malé kotě, které se teprve učí pořádnému kočičímu životu. Jeho průvodcem je učený Bělovous Zrzunda a krásná kočka Zelenoočka. Postupně zjišťuje, jak dovede být ten „opravdový" kočičí život zajímavý, někdy trochu krutý, ale především krásný. Na svém prvním výletě potkává různá zvířátka- křečka, krtka, králíka, psa, myši a různé kočičí kamarády. On i děti tak mohou poznávat jejich zvyky, chování, místa,kde žijí, čím se živí ale také jak se k nim chová člověk. Vstupné: 60 Kč.

Tančíme a zpíváme s Míšou

neděle 9. října od 15.00, KD Crystal Česká Lípa

Zábavné odpoledne pro nejmladší. Těšit se můžete na diskotéku a spoustu zábavy. Vstupné: 130 korun.

Cirkus bude!

neděle 9. října od 15.00, Společenské centrum Jablonné v Podještědí

Akrobaté předvedou cviky v odvážných výškách. Kouzelník překvapí neuvěřitelnou iluzí. Uvidíte fakíra, který se nebojí ohně ani ostrých střepů. Artista, který na svém těle dokáže roztočit neuvěřitelný počet obručí. Samozřejmě nechybí ani klaun, který mezi jednotlivými vystoupeními pobaví nejen děti. Celé představení je pak završeno ohnivou show. Vstup zdarma pro každého.