DOKSKÉ POVĚSTI

24. 11. od 16.00, zámecký park Doksy

Těšit se můžete na stánky, občerstvení a dětmi hrané pověsti z Doks a okolí.

2. LIBCHAVSKÝ VÁNOČNÍ JARMARK

24. 11. od 17.00, u OÚ Horní Libchava

Zahájení adventu a rozsvícení stromečku. Výtěžek bude použit ve prospěch dětí místní školy. Zahájení - zpívající betlém (děti MŠ a ZŠ), rozsvícení stromu, stánky s výrobky dětí, prodej vánočního pečiva a dekorací, občerstvení, vánoční přání, kovářské umění, prodej kaprů, čajovna.

LADY I TRIO BLUE BAND

24. 11. ve 20.00, U bílýho černocha Česká Lípa

Dobrých bluesových zpěvaček u nás vždycky bylo málo. Snad to souvisí i s tím, že v blues jsou zpěv a nástroje navzájem tak prorostlé, až se někdy jedno v druhém ztrácí. Předprodej vstupenek - Doo-Bop Union a U bílýho černocha.

ILLUSIONS - ROCKOVÉ BALADY

24. 11. ve 20.30, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Kapela Illusions z České Lípy představí v novém složení s dalším rockovým projektem srdce bandu - leader Marián Šmýd a kytarista Ladislav Průšek. Zazní původní rockové balady a v premiéře nové věci. Prostě kvalitní rocková muzika, která je “o něčem”!

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

25. 11. - 14. 1., Městské muzeum Mimoň

Pro letošní zimní a vánoční období nachystalo mimoňské muzeum ve spolupráci s Barrandovskými studii výstavu kostýmů a rekvizit z oblíbené české filmové pohádky S čerty nejsou žerty. Návštěvníci si budou moci prohlédnout na dvě desítky kostýmů z nichž jsou většina dochované originály, které dnes tvoří součást sbírky firemního dědictví Barrandov Studia. Součástí výstavy budou rovněž stylizované dekorace a dochované dokumenty z barrandovského archivu.

XXVI. CVIKOVSKÉ DNY LOUTEK

25. - 26. 11. od 10.00, Loutková scéna Cvikov

Na děti čekají čtyři loutkové pohádky.
PROGRAM:
sobota 25. 11. od 10.00 - Pohádky na draka
Pohádka o drakovi, který nechtěl jíst princeznu, protože měl radši zeleninu. (LS Klubíčko Cvikov)
sobota 25. 11. od 15.00 - Tři úkoly pro čerta
Pohádka na motivy Boženy Němcové o tom, jak princezna přechytračila čerta. (LS Spojáček Liberec)
sobota 25. 11. od 17.00 - Věž tam spadla
Pohádka autorů Jiřího Hampla a Michala Haunera isnpirovaná příběhem z obce Lešenice. (Spolek loutkařů v Lounech)
neděle 26. 11. od 10.00 - V jednom lese v jednom domku
Pásmo klasických pohádek v moderní úpravě. Hraje Ruda Hancvencl

CÍSAŘSKÉ VÁNOCE V ZÁKUPECH

25. a 26. 11. od 10.00 do 14.00, zámek Zákupy

Prohlídky vyzdobených interiérů zámku s povídáním o vánočních zvycích na panovnických dvorech. V letošním roce budou vánoční prohlídky probíhat na II. okruhu. Začátky prohlídek: 10.00 hodin, 11.00 hodin, 12.00 hodin, 13.00 hodin a 14.00 hodin.

3. NAROZENINY PIVOVARU CVIKOV

25. 11. od 10.00, Pivovar Cvikov

Třetí rok od obnovení výroby cvikovského piva připomene celodenní program.
10:00 – 14:00 - sváteční jarmark
10:00 - 12:00 - prohlídky provozu pivovaru (zdarma)
12:00 – 13:00 - vystoupení: děti ze ZUŠ Cvikov, zumba Cvikov, mažoretky z Nového Boru, taneční skupina Tutti-Frutti, dívčí sbor Skleněnky z Nového Boru
13:00 - slavnostní naražení speciálu Výroční 14°
13:30 – 15:30 - liberecká hudební skupina NÁHODNÉ SETKÁNÍ
16:00 – 17:00 - pražská kapela HODINY
17:30 – 19:00 - liberecká kapela SUPERHERO KILLERS
19:30 - ohňostroj
Vstupné zdarma.
Bezplatná autobusová doprava Nový Bor - Cvikov - Nový Bor.

MICHAL NA HRANÍ

25. 11. od 15.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty? Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými nejen ze samolepicí pásky. Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených a pravidelných diváků.

POHÁDKA O HLOUPÉM ČERTOVI

25. 11. v 15.00, KD U Jezera Stráž pod Ralskem

Veselá divadelní pohádka pro všechny generace. Hraje DS Vojan Český Dub. Vstupné 50 Kč.

HEŠENŠUS

25. 11. od 19.00, DK Ralsko Mimoň

Ani nemusí být pátek třináctého, všechny černé kočky mohou ležet klidně za kamny a přece zafunguje zákon schválnosti. Prostě jste sama doma a rozhodnete se trochu si užít. Manžel je pryč, ať žije milenec. Avšak ouha. Milencovy funkce jsou poněkud pochablé, zato manžel funguje perfektně. Vrací se přesně ve chvíli, kdy ho nikdo nečeká. Popravdě řečeno i on by raději viděl svou ženu u tety, jak slibovala. Ale to je pouhý začátek kolotoče… Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konverzačním humorem. Hrají: Dana Morávková, Radek Zima, Lukáš Langmajer, Hana Čížková, Tomáš Juřička / Ivo Kubečka, Jan Antonín Duchoslav / Ivo Kubečka, Gábina Hyrmanová / Miluše Bittnerová.

M & M TRIO PRAHA

25. 11. ve 20.00, Jazz klub Píchlá nota Doksy

Přední pražský jazzman a člen Banjo Bandu I. Mládka Vítězslav Marek tentokrát do Doks přiveze vynikajícího saxofonistu a klarinetistu Rudolfa Musila, známého z řady českých jazzových formací (Steamboat Stompers, Crazy boys, Jakub Šafr kvartet, Shafers riffers,The Hottentots Orchestra, Harlemania, Jazz Bluffers..), ale i ze zahraničních koncertů a angažmá (Německo, Rakousko, Itálie, Holandsko, Belgie, Francie, Švýcarsko, Maďarsko, Chorvatsko, Norsko, Švédsko, Kanada, USA). Opět pořádná dávka dobrého jazzu v Doksech!

KONCERT DECI BAND

25. 11. od 20.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Přijďte si poslechnout a třeba si i zatancovat na písničky skupiny Olympic, Scorpions, Beatles, ale i Jiřího Schelingera a Michala Hrůzy.

ADVENT VE STVOLÍNKÁCH

26. 11. od 14.00, zámek Stvolínky

Obec Stvolínky ve spolupráci se souborem historické hudby FRAGIUM 16 a Divadelním souborem Havlíček Zákupy pořádá Advent ve Stvolínkách. Na návštěvníky čeká adventní koncert vánoční hudby tří století, adventní orloj, rozsvěcení stromečku na návsi, předávání přání Ježíškovi a zpívání vánočních koled. Jako doprovodný program je připravena ochutnávka vín, stánky s lokálními výrobky perníčky, bižuterie, med atd.  Občerstvení bude v podání místních hospodyněk. Ochutnáte, co jinde nemají.

O PRINCI, KTERÝ ŽALOVAL

26. 11. v 15.00, Centrum pro vzdělávání a kulturu Nový Oldřichov

Pohádku zahraje Princeznino pohádkové divadlo.

1. (PŘED)ADVENTNÍ KONCERT

26. 11. od 17.00, Kostel Nanebevzetí Panny Marie Nový Bor

Benefiční koncert sólistů pěveckého oddělení Akademie Múzických umění v Praze. Výtěžek půjde na konto Bílá pastelka a Lví očko na pomoc zrakově postiženým. Patroni koncertu jsou místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská a prezident společnosti SONS ČR Václav Polášek. Vstupné 100 Kč