19. MĚSTSKÝ KARNEVAL

16. 3. od 20.00, Kulturní dům Zákupy

Hraje: Impulz, DJS Lenert, vystoupí Enliven Centre, slosovatelné ceny, vstup s maskou i bez, soutěž o nejlepší masku. Občerstvení zajištěno.

TŘI OŘECHY PRO MONTÉRÁKA A SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ

16. 3. od 20.00, Kino Hvězda Kamenický Šenov

Město Kamenický Šenov zve do kina Hvězda na představení Tři ořechy pro Montéráka a Sněhurka a sedm trpaslíků v osobitém podání divadelního souboru Pryskadlo. 

BLUES V KLUBU

16. 3. ve 20.00, Píchlá nota Doksy

Hudební pořad amerického internetového rádia.

VÍTÁNÍ JARA

17. 3. od 13.00, zámek Horní Libchava

Zámek zve všechny příznivce pohádek na zahájení sezóny 2018.Bude na vás čekat spousta pohádkových bytostí, které si připravily den plný zábavy. Akce začíná ve 13:00 a v tento čas začínají i prohlídky zámku, kterým provede přímo princezna s příběhem Rozmrazování pohádek. V 15:15 Vám po krátké "předpohádce" zahrajeme hlavní pohádku Jarní neplechy. Od 14:00 do 15:00 tu pro Vás bude také Balónková Evička. Po celý den budete moci navštívit dětskou dílnu a zahrát si jarní hry. Ve vytopené dětské dílně bude v ceně vstupenky k dispozici i pití jako šťáva, káva, a čaj.

ČARODĚJNICKÝ UČEŇ

17. 3. od 15.00, Jiráskovo divadlo Česká Lípa

V temném kraji plném různých skřetů, divokých víl a tajemných bytostí žijí odedávna dvě čarodějnice Euforie a Třeštice, které se chlapce ujmou a vychovají z něj malého čaroděje…

FILMOVÝ FESTIVAL EXPEDIČNÍ KAMERA

17. 3. od 15.00, Kino Máj Doksy

Celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů, které v uplynulé sezoně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech.

OBRAZY A SOCHY S LÁSKOU TVOŘENÉ

17. 3. od 15.00, Městské muzeum Mimoň

Vernisáž výstavy obrazů Jitky Havlíčkové ze Stráže pod Ralskem, která maluje pro radost vše, co se jí líbí. Náměty čerpá z přírody a vlastního cítění.

JAK SE KROTÍ PRINCEZNA

17. 3. v 15.00, KC Sever Cvikov

Zkrotit princeznu není jen tak, zvlášť když jí tatínek všechno dovolí… Pohádka pro děti.

31. SETKÁNÍ S FLÉTNOU A KLAVÍREM

17. 3. v 17.00, Městské divadlo Nový Bor

Koncert žáků ZUŠ Nový Bor z flétnové třídy Ivety Šudové a klavírní třídy Radka Poláčka.

23. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA

17. 3. od 20.00, KD U Jezera Stráž pod Ralskem

Program: kapela Septima Zákupy, Futrál Semily, Taneční škola Duha, Trial show Martin Šimůnek, barmanská show, moderuje Honza Bažant. Plesová diskotéka, bohatý raut a tombola.

ILLUSIONS ROCKOVÉ BALADY

17. 3. ve 20.00, Píchlá nota Doksy

Kapela Illusions z České Lípy se tentokrát představí v akustickém triu. Zazní původní rockové balady s texty Mariána, muzika, která je “o něčem”… Zajímavý klubový projekt nejen pro příznivce rocku!

VELIKONOČNÍ JARMARK

18. 3. od 10.00, zámek Vartenberk Stráž pdd Ralskem

Veselý průvod zámeckou alejí a spálení Moreny (sraz v 10 hod. u kaple), ve 13 hod. pohádka pro děti. Ukázky zdobení kraslic, pletení pomlázek, tvůrčí dílničky, stánky, soutěže pro děti…

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

18. 3. od 15.00, Hotel Port Doksy

Pražské studio Damúza přiveze k Máchovu jezeru divadelní představení. Vstup je zdarma.