NOC SVĚTEL VE CVIKOVĚ

pátek 19. října v 18:00, náměstí Osvobození a Kalvárie Cvikov

Lampiónový průvod městem na Kalvárii. Sraz v 18 hodin na náměstí. Průvod půjde za doprovodu historické kapely Řemdih na Kalvárii, kde účastníci vytvoří světlené městečko.

ČESKOLIPSKÝ DIVADELNÍ PODZIM

Jiráskovo divadlo Česká Lípa

pátek 19. 10. v 19:00: Nové TV – Ta nejhravější parodie na televizní vysílání jakou může Jiráskův Hronov nabídnout v podání Kočovného divadla Ad Hoc. Chytré a hravé kabaretní představení plné jazykového humoru a originálních parodizujících písní. To vše v prostředí jedné nízkonákladové televizní stanice. Poetické zesměšnění mediálních výstupů dnešní doby, kdy hlavní potřebou dne je vyvolávat paniku a propadat panice.

pátek 19. 10. ve 22:00: Endru & Igor Ochepovsky – Společné vystoupení zpěváka a muzikanta Endrua, několikanásobného mistra ČR v beatboxu, hudebního improvizátora a vokálního virtuosa s klavíristou a multiinstrumentalistou Igorem Ochepovskym.

Nedloubej se v nose.Zdroj: ČDPsobota 20. 10. v 15:00: Nedloubej se v nose – Parta „usmrkánků“ hraje pro všechny malé i velké „smrkáče“. Kapela Nedloubej se v nose je složená z herců mosteckého Divadla rozmanitostí a zaměřuje se na vlastní tvorbu pro děti a jejich (ne)dospělý doprovod. Černobílá podívaná ve stylu „denciny-denciny“ je určena všem, kteří nemají nos nahoru. Už jste si na koncertě někdy jen tak poposmrkávali do rytmu?

sobota 20. 10. v 16:30: Slam Poerty Show – Exhibiční set špičkových českých slamerů. Slam Poetry je specifický styl básnického přednesu. Jeho podoba není přesně ukotvena jasnými pravidly, v principu ale platí, že přednes musí být natolik sugestivní, jímavý či zábavný, aby dosáhl největšího ohlasu v publiku, povětšinou shromážděném v baru. Přednášený text může být předem připravený, eventuálně přímo na jevišti čtený, nebo může být báseň tvořena na místě, nicméně obsah výstupu je vždy autorský.

sobota 20. 10. v 19:00: Sen noci svatojánské – Obnovená premiéra legendární shakespearovské komedie DK Jirásek ve staronovém obsazení. DK Jirásek slavil svůj největší porevoluční úspěch završený postupem na Jiráskův Hronov ve druhé polovině 90. let právě s touto inscenací. Nyní máte možnost zhlédnout po 20 letech toto bezmála kultovní představení v původních kostýmech, s původní scénou, s původními aranžemi, jen bez dohledu samotného Václava Klapky, který si kouše nehty, jak to celé dopadne. Je to svatokrádež? Je to legrace.

MEIER, MÜLLEROVÁ, SCHULZ

pátek 19. října v 19:00, Kino Hvězda Kamenický Šenov

Komedie Marca Beckera o absurdním řešení samoty v podání Broukovcova Kamdivadla. Ve své hře Meier Müllerová Schulz aneb Už nikdy sám! se Becker zabývá fenoménem dnešní doby, a to osamělostí lidí ve velkoměstech. Becker ve své hře vystavěl poněkud bizarní situaci dnešních singles, kteří se snaží uniknout pocitu osamělosti a najít si někoho, s kým budou sdílet svůj život. Přirozeným způsobem jim to nejde, musí toho docílit promyšleným plánem, dokonce zločinem.

NÁVŠTĚVNÍ DEN U MILOSLAVA ŠIMKA

pátek 19. října v 19:00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Pásmo písniček, povídek, scének a vyprávění. Zábavný pořad ve stylu legendárních Návštěvních dnů Šimka a Grossmana. 16. února 2014 tomu bylo 10 let, co zemřel Miloslav Šimek. Při této příležitosti uspořádali v divadle Semafor speciální představení - vzpomínkový večer, na kterém se sešla řada jeho bývalých spolupracovníků. Ten, kdo tehdy v Semaforu byl, může potvrdit, že šlo o jeden z těch divadelních večerů, na které se nezapomíná. Po jeho skončení účinkujícím i divákům líto, že tím všechno končí. A tak vzniklo dnešní představení. Představení, které by však nechtělo být jen nějakou nostalgickou vzpomínkou, ale ve kterém bychom se chtěli – spolu s diváky – především smát a bavit.

MANDRAGE TOUR 2018 PART II

pátek 19. řjna v 19:30, KD Crystal Česká Lípa

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel, Mandrage, vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a slovenskou Bratislavu, zahraje posluchačům nejen novinky z letošní desky Po půlnoci, ale i jejich největší hity.

Šrouby a matice, Hledá se žena, Motýli, Mechanik, Travolta, Siluety nebo Františkovy Lázně. I tyto známé hitovky zahraje plzeňská poprocková partička Mandrage v pátek 19. října v Kulturním domě Crystal v České Lípě.
VIDEO: Kapela Mandrage jede za fanoušky do České Lípy

MEZINÁRODNÍ DEN ARCHEOLOGIE

sobota 20. října od 10:00 do 17:00, Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa a Archeologické muzeum Šatlava Česká Lípa

Již podruhé vás pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě srdečně zvou na Malé archeologické putování Českou Lípou (exkurze), na speciální prohlídku Archeologického muzea – Šatlava, ale i do expozic hlavní budovy muzea - Kláštera. Program je vhodný i pro rodiny s dětmi. Vstup zdarma. Komentované exkurze po stopách nejzajímavějších archeologických výzkumů v České Lípě proběhnou v 10:00, 13:00 a 15:00 hod., se zahájením I zakončením před Archeologickým muzeem – Šatlava. Okruh městem o délce 2.5 km; časově by exkurze neměla překročit 2 hodiny.

Archeologické muzeum – Šatlava: prohlídka expozic s průvodcem, promítáním i představením "archeologických kuriozit" ve sbírce muzea. Program od 10:00 do 17:00 hodin.
Hlavní budova (Klášter): možnost prohlídky stálých expozic s archeologickou tematikou (Pravěké osídlení Českolipska, Archeologie středověku na Českolipsku, Starověký Egypt a Českolipsko). Volnou jednorázovou vstupenku obdrží zájemci (pouze) na pobočce Archeologické muzeum – Šatlava.

STRAŠIDLA NA ZÁMKU

sobota 20. října od 13:00 do 22:00, zámek Horní Libchava

Na malé i velké návštěvníky budou čekat prohlídky zámku s Bílou paní od 13:00 do 18:00 a lehce děsivá pohádka pro děti vždy v 15:15. Mezitím bude probíhat doprovodný program. V 19:00 začnou hrůzostrašné prohlídky sklepení. První prohlídky se bude strašit jen zlehka a postupně se dospěje až k prohlídkám, ze kterých budou mít i rodiče noční můry.

CIRKUS BUDE

sobota 20. října od 14:00 a 17:00, neděle 21. října od 14:00, vedle provozovny BestDrive Nový Bor

Hra "Cirkus bude" spojuje umění artistů do jednoho komplexního představení. Akrobaté předvedou cviky v odvážných výškách. Kouzelník překvapí neuvěřitelnou iluzí. Uvidíte fakíra, který se nebojí ohně ani ostrých střepů. Artista, který na svém těle dokáže roztočit neuvěřitelný počet obručí. Samozřejmě nechybí ani klaun, který mezi jednotlivými vystoupeními pobaví nejen děti. Celé představení završí ohnivá show. Na vystoupeních je možné zakoupit drobné občerstvení nebo suvenýry na památku.

KOUZELNÁ FLÉTNA

sobota 20. října v 15:00, Kulturní centrum Sever Cvikov

Příběh o statečném Vojtovi, který vysvobodil princeznu ze zakletí. Hraje NOPOĎ Nový Bor.

DUBNICKÝ MUSICFEST

sobota 20. října od 15:00, KD Dubnice

Sedm hudebních uskupení nabídne Dubnický musicfest, který se koná v sobotu 20. října od 15 hodin v hlavním sále DK Dubnice. Kromě pořádající kapely Okamžik zahrají Dominik Gaži, Luboš & Tomáš, MHD, Karolína Hylská, Petr & David a Mareks. Vstupné je zdarma.

BARBORA VÁGNER TRIO

sobota 20. října ve 20:00, Jazz klub Píchlá nota

Jazzový koncert Barbory Vágnerové, známé z vystoupení s J. J. Jazzmen v pražské Redutě, Jazz Docku a dalších míst, tentokrát doprovodí Pavel Šlosar na kontrabas a Jakub Duša na kytaru. Zazní slavné swingovky i bossa nova.

UNIQUE HALL FESTIVAL

sobota 20. října od 22:00, KD Crystal Česká Lípa

Djs: MANENE, MICHAEL BURIAN, SNBM, LVCAS a další! 

NA KOUZELNÉM PALOUČKU

neděle 21. října v 15:00, Dům kultury Ralsko Mimoň

Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Pohádková revue loutkoherecké skupiny „Loudadlo" spolu se svými nadživotními loutkami tančící slunečnice, žábáky Kvikem a Kvakem, šoumenem myšákem Kikem zavede děti na kouzelný palouček plný písniček, pohádek, soutěží a překvapení. Jako hosté se na děti těší JŮ a HELE, které děti znají z televizní obrazovky.