Předchozí
1 z 3
Další

ČESKOLIPSKO

Pořádnou rockovou pařbu si užili fanoušci skupin Protheus a Komunál.Pořádnou rockovou pařbu si v České Lípě užijí fanoušci skupin Protheus a Komunál.Zdroj: Pavel Šroubek

Protheus a Komunál
Kdy: pátek 8. března v 19.00
Kde: KD Crystal, Česká Lípa
Za kolik: 590/690 korun

Proč přijít: Skupina během své kariéry již několikrát spojila síly s kolegy z kapely Komunál a to jak v rámci společného turné s čím dál populárnější kapelou Dymytry, tak ve společných písních. Tentokrát vyjíždí na společné turné nazvané Sex, pivo a Rock´n´roll tour 2024. Těšit se můžete na osvědčené hity obou kapel, ale také na písně z novinkových alb, které oba interpreti před turné vydávají. Sál se otevře již v 18.30, ještě před začátkem koncertu, v 19.15, proběhne autogramiáda s kapelami.

Casanova na duchcovském zámku
Kdy: pátek 8. března ve 19.00
Kde: KC Sever, Cvikov
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Divadelní spolek Karel Čapek Děčín uvádí divadlo pro dospělé – hru z pera Karla Gassauera. Jste zváni na hluboce lidskou komedii, která popisuje poslední dny slavného milovníka žen a světoběžníka Giacoma Casanovi na zámku v Duchcově, kde strávil posledních 13 let svého života a místní zámek tím navždy proslavil. Osamělý, vystavený intrikám a útokům zde napsal své paměti, které se později staly světově proslulými. Autor si přimyslel a přidal do této jeho životní etapy ještě poslední lásku – Žofii.

Sexem ke štěstí
Kdy: pátek 8. března v 19.00
Kde: kino Máj, Doksy
Za kolik: ženy zdarma, muži 100 korun

Proč přijít: Divadelní představení pro všechny ženy k jejich mezinárodnímu svátku. U pikantní komedie Jakuba Zindulky se jistě výborně pobavíte a navíc získáte i několik neotřelých životních zkušeností. Šedesátiletá Stella je odbornice na intimní manželské hrátky a za muže má o dost mladšího Roberta. Norbert je stárnoucí seladon a za ženu má o dost mladší Hedviku. Norbert zklamaný intimním životem s Hedvikou se obrátí s žádostí o radu na Stellu a Robert vyděšený intimním životem se Stellou zatím sbalí Hedviku. Terapeutická sezení se tak začínají poněkud vymykat kontrole.

Den pro ženu s módní přehlídkou
Kdy: sobota 9. března od 14.00
Kde: Kulturní dům Pertoltice pod Ralskem
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Nezapomenutelný zážitek plný elegance, stylu a inspirace. Módní přehlídka ve stylu Coco Chanel. Odvážné ženy od 15 do 82 let z Pertoltic, Mimoně, Zákup a Havířova představí exkluzivní kreace od renomovaných designérek Zuzany Capekové - Fashion 1920 a Marie Prokopové - Ateliér DOGALA. Originální šperky pro přehlídku vytvořily Karolína Kopřivová a Kateřina Orlíčková. Tři modelky učeše Anet Bartáková - Anett copy a vizáž zajistí mistrovské ruce Jany Laušmanové. Na přehlídce spolupracuje choreografka Gabriela Brázdová. Roli moderátorky přijala Lucie Fürstová.

Skupina bratří Mašínů – příběh mezi realitou a zapomněním
Kdy: sobota 9. března od 14.00
Kde: klubovna Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě

Proč přijít: Přednáška Mgr. Martina Tichého. K novodobé české historii patří i fenomén protikomunistického odboje, v němž naprosto unikátní roli sehrála – nepřesně vyjádřeno – skupina bratří Mašínů, opředená mnoha mýty a nepřesnostmi. Mnohými oslavovaná, jinými pak zatracovaná. Osudy jednotlivých aktéru skupiny se protnuly ve velkém příběhu studené války, který se nově dočkal filmového zpracování. Ale ani tento pozoruhodný filmový počin nedokáže zastřít, že tu máme co do činění s minulostí rozprostřenou mezi realitou a zapomněním… Je třeba se tedy vrátit k základním otázkám: Co o působení skupiny skutečně víme a jak je možné její činnost interpretovat v širším kontextu československých dějin…

The Viv & No Jam
Kdy: sobota 9. března ve 20.00
Kde: klub U bílýho černocha

Proč přijít: Kapela hraje přímočarou riffovou hudbu v obsazení dvě kytary, baskytara, bicí a zpěv. Žánrově se nechce příliš vyhraňovat, ale tvorba se točí kolem grunge, indie a hard rocku.

Princ Bajaja a Tři zlaté vlasy děda Vševěda
Kdy: neděle 10. března ve 10.00
Kde: Městské divadlo, Nový Bor
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: LS Klubíčko Cvikov vám a vašim dětem sehraje hned dvě nedělní loutkové pohádky. Bajaja je příběh plný odvahy o tom, že často nejsou důležitá slova, ale činy. Tři zlaté vlasy děda vševěda je rodinná pohádka, ve které hrají nejmladší členové cvikovského divadelního souboru.

Rákosníček a jeho rybník
kdy: neděle 10. března v 15.00
Kde: Jiráskovo divadlo, Česká Lípa
Za kolik: 120 korun

Proč přijít: Vyrazte s divadle Scéna Zlín do světa malého zeleného skřítka Rákosníčka plného hravosti, humoru a písniček.

Na kouzelném paloučku
Kdy: neděle 10. března v 16.00
Kde: DK Ralsko, Mimoň
Za kolik: 70 a 110 korun

Proč přijít: Půvabná pohádka pro děti a jejich doprovod. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo.

Hostinehosti
Kdy: probíhá do 30. dubna
Kde: Městské kino, Nový Bor

Proč přijít: Výstava fotografií. Autorka Jaroslava Novotná je absolventkou Školy kreativní fotografie v Praze, výtvarnice, ilustrátorka a autorka knih, ve kterých často propojuje fotografie, obrazy a básně haiku.

Karneval v Zákupech.Karneval v Zákupech.Zdroj: archiv

4. ples hotelu Port a Regaty Máchova jezera, Doksy.4. ples hotelu Port a Regaty Máchova jezera, Doksy.Zdroj: archiv

Hornický ples, Stráž pod Ralskem.Hornický ples, Stráž pod Ralskem.Zdroj: archiv

Interaktivní výstava v Mimoni.Interaktivní výstava v Mimoni.Zdroj: archiv

Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Výstava Fischel - lesk a bída je první výstavní akcí Vlastivědného muzea a galerie v sezóně 2024 a jejím tématem je existence mimoňské továrny na ohýbaný nábytek.Zdroj: archiv

LIBERECKO

Koncert kapely O5 a Radeček v Hanušovicích v rámci turné Hory.Koncert kapely O5 a Radeček.Zdroj: Deník/Petr Krňávek

O5 a Radeček – Hory Tour
Kdy: pátek 8. března od 19.00
Kde: Bunkr Music club Liberec
Za kolik: 390/490 korun

Proč přijít: Oblíbená kapela zahraje své největší hity a samozřejmě také hymnu všech horalů Hory, která vystoupala do hitparádových výšin a získala Českého slavíka v kategorii píseň roku. Hostem večera bude muzikant Voxel. Určitě to bude stát za to, protože co se stane na horách, to zůstane navždy v nás!

Cyrano z Bergeracu
Kdy: pátek 8. března v 19.00
Kde: Divadlo F. X. Šaldy, Liberec
Za kolik: od 190 korun

Proč přijít: Divadelní hra Edmonda Rostanda Cyrano z Bergeracu je uváděna již více než sto let na divadelních jevištích celého světa. Díky svým nádherným textům a tragikomické zápletce doposud uchvacuje diváky všech generací. Smích, dojetí, aplaus a pak vášnivé diskuze o tom, který z představitelů Cyrana za poslední léta byl nejlepší, patří již neodmyslitelně k tomuto básnickému dramatu. Je až s podivem, že dramatický příběh plný poezie zůstal skryt před zraky baletních tvůrců a jen pár se jich pokusilo dílo ztvárnit pohybově. Možná je to množstvím úchvatných veršovaných textů, které vedlo k pochybám, zda je vůbec možné dílo převést do taneční podoby. Nicméně slavný francouzský choreograf Roland Petit se o to pokusil a s hudbou Mariuse Constanta a kostýmy Yves Saint Laurenta tak v roce 1959 spatřilo světlo jeviště první baletní zpracování Cyrana. Výčet dalších verzí je velmi omezený, za zmínku stojí snad ještě uvedení ve Würzburgu v roce 2013 v choreografii Anny Vity, které se stalo divácky velmi oblíbené. Liberecké publikum má teď možnost seznámit se s pravděpodobně nejmladší inscenací Cyrana na světě, která měla premiéru v Innsbrucku v roce 2022 v choreografii Filipa Veverky. Mistr Veverka své dílo přepracoval přímo na míru libereckému baletnímu souboru.

Ivana Lomová: Ticho
Kdy: pátek 8. března (do 26. května)
Kde: Oblastní galerie Liberec - Lázně, Liberec

Proč přijít: Obrazy Ivany Lomové odrážejí realitu pozorovatele, často s mírně ironickým komentářem, nezřídka s pocitem vděku a někdy zase s lehce chladným odstupem. Kompozice jejích obrazů jsou kompozice vašich vlastních pohledů – vidí to, co vidíte i vy. A když se dívá malířka, díváte se i vy. Vaše zkušenost dlouhé cesty vlakem se prolíná se zkušeností zachycenou na plátně a přetavuje se do jakéhosi obecně platného zážitku, do symbolické scény. Už nevnímáte, jestli vlakem cestuje malířka, nebo vy. Podřimující cestující s krajinou ubíhající za oknem se stávají symbolem pro cestu jako takovou. Nevnímáte, zda jste u okna stáli vy, nebo malířčin příbuzný – okno se stává průsečíkem vašich žitých zkušeností, symbolem prodloužení pohledu, ale také symbolem samoty, soustředění a lehké melancholie.

Josef Baier: Sound shapes
Kdy: pátek 8. března (do 26. května)
Kde: Oblastní galerie Liberec - Lázně, Liberec

Proč přijít: Významný rakouský autor monumentálních děl do veřejného prostoru Josef Baier (1951) představí v bazénové hale Oblastní galerie Liberec svou kineticko-zvukovou instalaci Hörkurven (2017), v níž rozpohybovaná kyvadla rozezvučují precizně vyladěné zvukové trubice. Zvuková kompozice je provázána s vizuálním vjemem – vlnící se drahou pohybujících se kyvadel. V dalších prostorech galerie bude prezentován širší kontext Baierovy tvorby – abstraktní geometrická díla propojující estetickou rovinu s filozofickou a matematickou inspirací, instalace vztahující se ke čtyřem hlavním živlům, zvuková díla i hravá kinetická tvorba.

Květy jara
Kdy: pátek 8. března (do 7. dubna)
Kde: Botanická zahrada, Liberec

Proč přijít: Na jarní výstavě budou k vidění jarní cibuloviny - bledule, sněženky, krokusy, ale také narcisy, hyacinty nebo modřence a samozřejmě spousta druhů tulipánů. 8. března - v den zahájení výstavy navíc slavíme Mezinárodní den žen a v botanické zahradě se k oslavám přidají 10% slevou na vstupné pro něžné pohlaví. Sleva platí pro vstupenky zakoupené přímo na pokladně botanické zahrady.

Svatební veletrh Liberec
Kdy: sobota 9. března od 10.00 do 17.00
Kde: Grandhotel Zlatý Lev Liberec
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Plánujete svatbu? Přijďte načerpat inspiraci a najít dodavatele na váš den na největší svatební akci na severu Čech. Koho můžete na veletrhu potkat? Svatební koordinátorky, krásná svatební místa, květinové dekorace, fotografy a kameramany. Co můžete vyzkoušet? Snubní prsteny, svatební šaty, profi líčení i účes, sladké i slané dobroty cateringu a mnoho dalších. Chybět nebude bohatá tombola. Těšit se můžete i na přehlídku svatebních šatů a další zajímavý program.

Na kus řeči s Terezou Kostkovou
Kdy: sobota 9. března v 17.00
Kde: kino, Hodkovice nad Mohelkou
Za kolik: 250 korun

Proč přijít: Jste zváni na povídání se známou herečkou, moderátorkou, matkou a dcerou slavných rodičů – Terezou Kostkovou.

O kouzelné dýni
Kdy: neděle 10. března v 10.00
Kde: Kulturní centrum Vratislavice, Liberec

Proč přijít: Nedělní dopoledne vám i vašim dětem zpříjemní loutková pohádka Štěpánčina divadélka pro naše nejmenší.

Maškarní párty pro děti
Kdy: neděle 10. března od 15.00
Kde: KC Vratislavice 101010

Proč přijít: Milujete masky, párty a zábavu? Tak si nenechte ujít naši letošní Maškarní párty, která se uskuteční v neděli v prostorách Kulturního centra 101010 ve Vratislavicích. Děti se mohou těšit na sportovní i nesportovní úkoly, dětskou diskotéku, malování na tvář a spoustu další zábavy. Hlavním překvapením bude Bublinková show, se kterou se představí kouzelník Kubula. Vstupenky budou možné zakoupit až na místě.

Divadlo u dvou Kašparů
Kdy: neděle 10. března v 16.00
Kde: Knihkupectví a antikvariát Fryč, Liberec
Za kolik: 80 korun

Proč přijít: Dva kašpaři Bobo a Jojo mají mezi sebou pořád nějaké „třenice“, ale protože jsou dobří přátelé, vždycky se usmíří. Jejich jednotlivé výstupy propojují klaunky Koblihová a Svíčková. Představení pro malé, větší, i největší. Každý si najde to své – ale především tu není nouze o legraci.

Endru a Jen Hovorka v klubu Warehouse, Liberec.Endru a Jen Hovorka v klubu Warehouse, Liberec.Zdroj: archiv

Jarní dekorace v IGI Vratislavice.Jarní dekorace v IGI Vratislavice.Zdroj: archiv

Dětský maškarní karneval v Jablonném v Podještědí.Dětský maškarní karneval v Jablonném v Podještědí.Zdroj: archiv

Karneval v Hejnicích.Karneval v Hejnicích.Zdroj: archiv

Maškarní karneval, Příšovice.Maškarní karneval, Příšovice.Zdroj: archiv

Maškarák, Jablonné v Podještědí.Maškarák, Jablonné v Podještědí.Zdroj: archiv

Funky and House Night, klub Infynyty Liberec.Funky and House Night, klub Infynyty Liberec.Zdroj: archiv

JABLONECKO

Herec a zpěvák Jan Budař.Herec a zpěvák Jan Budař.Zdroj: Tomáš Beran

Kotrmelec Jitky Smutné
Kdy: pátek 8. března v 18.00
Kde: Parkhotel Smržovka
Za kolik: 100 korun

Proč přijít: Setkání Tomáše Bartáka – principála Hudebního divadla Hnedle vedle s herečkou a písničkářkou Jitkou Smutnou a kytaristou Milanem Kramarovičem v zábavném pořadu o životě a kotrmelcích, které umí život lidem připravit.

Jan Budař & Montessori
Kdy: pátek 8. března v 19.00
Kde: Městské divadlo, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 520 a 550 korun

Proč přijít: Před koncertním recitálem Jana Budaře vystoupí děti Montessori tříd s originálním divadelním ztvárněním života Marie Montessori a principů této pedagogiky. Na vaše otázky bude vedle Jana Budaře odpovídat i Vlasta Hillebrandová, dlouholetá ředitelka MŠ Montessori v Jablonci nad Nisou a lektorka Montessori ČR. Herec a všestranný umělec Jan Budař je autorem mnoha písní, které vyšly na čtyřech albech v rozmezí let 2003 – 2011. Nyní Jan koncertuje sólově – pouze s klavírem. Díky tomu si návštěvníci představení mohou lépe vychutnat hloubku jeho šansonů a specifický humor. Na tomto koncertě se Jana Budaře můžete na cokoliv zeptat a vychutnat si jeho pěvecký um. Pestrý svět příběhů v písních Jana Budaře vás zve k setkání se známým hercem, který toto představení uspořádal ve spolupráci s Montessori spolkem a městským divadlem na podporu a rozvoj Montessori vzdělávání v Jablonci.

Rest a DJ Wich a suport Kevin Rous
Kdy: pátek 8. března ve 21.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 320 korun

Proč přijít: Rest a DJ Wich patří k legendám naší hiphopové scény. Zatímco Wich je považován za jednoho z nejdůležitějších producentů u nás, který stál u zrodu tuzemské rapové hudby a definoval její základy v rámci kolaborací s Kontrafakt, PSH, Indym a celou řadou dalších velkých jmen, Rest je coby člen Ty Nikdy crew vnímán jako jedna z nejvýraznějších osobností CZ komunity. Nahrávkami šetří, vždyť mezi roky 2010 a 2022 natočil pouhá čtyři alba, přesto pevně drží pozici jednoho z nejvlivnějších MCs u nás. Kevin Rous je interpret z Liberce, který vydal na konci roku 2023 svoje první album: "Mama, koukej, začínám se smát ", které má spoustu pozitivních ohlasů. Interpret dělá převážně trap a nebojí se říct, co jak doopravdy cíttí nebo co ho v tomhle světě štve.

Insania & Wyx
Kdy: sobota 9. března ve 20.00
Kde: Klub Na Rampě, Jablonec nad Nisou
Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Insania v novém materiálu, který vznikal během posledních dvou let, navazuje na předchozí album “Na počátku byl spam” a na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou dál vrství sarkasmy a ironii. Na GRRRoteskách ale tentokrát zachází ještě dál v nadhledu i sebeironii, jak naznačují např. skladby “Narvi svůj testosteron jinam”, “Ses ztrapnil” nebo “Jedeme peklo”. Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století. Kapela vznikla roku 1987, po několika koncertech jí byla roku 1988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působí pod krycím názvem Skimmed a pod touto hlavičkou v roce 1990 vydává LP New Insanity, jednu z prvních nezávislých desek v Československu. Roku 1992 obnovuje činnost opět pod názvem Insania a v novém složení vydává roku 1994 první CD Crossfade, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertuje po celé Evropě, vydává se na turné do USA a hraje společně s kapelami jako je Voivod, No means no nebo Killing Joke. Za dobu svého působení mimo jiné třikrát převzala Cenu Anděl, řada ocenění pochází také z rockově zaměřené ankety Břitva včetně zařazení skupiny do „Galerie legend“. Wyx je formace, která předvede tvrdou syntetickou hudbu doplněnou živou projekci. Na domácí jablonecké scéně rozehřeje půdu pro brněnské hvězdné uskupení. V nabídce je ostrý zvuk, mírně optimistické texty, drsný hlas, nekoordinované pohyby a atraktivní tanečnice. Vlastně vše, co si nemůže nechat ujít žádný vášnivý hudební fanoušek.

Jízdy na Zubačce.Jízdy na Zubačce.Zdroj: archiv

Pygmalion, Divadlo Josefův Důl.Pygmalion, Divadlo Josefův Důl.Zdroj: archiv

Představení Dívčí válka, Městské divadlo Turnov.Představení Dívčí válka, Městské divadlo Turnov.Zdroj: archiv

Písničkářky napříč žánry, Městské divadlo Turnov.Písničkářky napříč žánry, Městské divadlo Turnov.Zdroj: archiv

Párty ve stylu oldies, Chronos, Jablonec nad Nisou.Párty ve stylu oldies, Chronos, Jablonec nad Nisou.Zdroj: archiv

Oldies party, Kinoklub Smržovka.Oldies party, Kinoklub Smržovka.Zdroj: archiv

Matamar, Refresh Club Turnov.Matamar, Refresh Club Turnov.Zdroj: archiv

Karneval, Parkhotel Smržovka.Karneval, Parkhotel Smržovka.Zdroj: archiv

Hasičsko haluškový ples, Loužnice.Hasičsko haluškový ples, Loužnice.Zdroj: archiv

Divadelní přehlídka v Desné.Divadelní přehlídka v Desné.Zdroj: archiv

Pohádka v jabloneckém Klubu Na Rampě.Pohádka v jabloneckém Klubu Na Rampě.Zdroj: archiv