Ojedinělý ansámbl vznikl spojením tří absolventů Hudební fakulty akademie múzických umění v Praze. Jeho členové jsou v současnosti již sami pedagogy, členy České filharmonie, či studenty doktorského cyklu HAMU a patří k předním umělcům své generace.

Z pódia zazněly skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Josefa Myslivečka, Ludwiga van Beethovena a dalších. V rámci přídavku potom hudebníci diváky překvapili svérázným pojetím lidových písní. Koncert bezesporu povedený, jeho návštěvnost však byla podprůměrná.

To bylo i téma, na které s diváky a skalními členy Kruhu přátel hudby hovořil po koncertu ředitel KD Crystal a Jiráskova divadla Petr Novák. Na otázku jak se vypořádat s ignorací vůči podobným kulturním akcím, se bohužel odpověď nalézt nepodařilo. Smutný je i fakt, že podobné akce nedokážou přilákat mladší publikum.

Jisté je jen to, že poslední koncert pod hlavičkou Kruhu přátel hudby se uskuteční v květnu v bazilice Všech svatých. Poté bude činnost kruhu z finančních důvodů ukončena. Program kulturních akcí ale zůstane zachován, jak diváky v sále ujistil Petr Novák.

Autor: Tomáš Cidlina