Filmaři natáčeli na pláži Klůček v Doksech u Máchova jezera vloni na začátku června, od včerejška je už nový film v kinech. K vidění je v České Lípě i v Novém Boru, v sobotu ho začne promítat také kino Máj v Doksech.

Přímo ve vodách Máchova jezera nechali filmaři rozehrát konflikt mezi hlavní hrdinkou, herečkou Lídou Baarovou (hraje ji slovenská herečka Táňa Pauhofová), milenkou předního nacisty Josepah Goebbelse, a Goebbelsovou manželkou (Lenka Vlasáková).

„Plavou spolu v jezeře a vznikne mezi nimi žárlivý konflikt, kdy se jedna druhou pokouší utopit. Teprve potom vylezou na břeh a tam stojí Goebbels a dojde k žárlivé výměně názorů," popsala pro Deník v červnu herečka Lenka Vlasáková scénu, která vznikala v Doksech. „Vodu už vyzkoušel zbytek štábu, údajně je příjemná, tak se těším," pochvalovala si také Táňa Pauhofová.

Herečky měly v Doksech i své dablérky, ty ale za ně zaskakovaly jen na záběrech točených z dálky. Jinak vše ostatní musely zvládnout samy herečky. Ve vodě byly nakonec několik hodin.

Na natáčení ve vodě si filmaři přivezli v červnu do Doks také takzvané akvárium. „Slouží pro částečně podvodní záběry. Kamera se umístí dovnitř a zevnitř se to natáčí," vysvětlil Roman Jedlička, vedoucí natáčení.