Jeho návštěvníkům osobně představí výstavu známých postaviček z Večerníčků, které muzeu zapůjčil ze své soukromé sbírky.

Lidé se mohou těšit na oblíbeného Boba a Bobka, Maxipsa Fíka, Rumcajse, Krtečka, Macha a Šebestovou, Špejbla a Hurvínka a další, z loutek třeba na postavičky výtvarnice Jaroslavy Burdové z Pohádek stříbrného carství.

Postavičky z kreslených i loutkových pohádek muzeum vystavuje při příležitosti 50. výročí vysílání pohádek na dobrou noc v Čechách. Komentovaná prohlídka začíná ve 14.30 v prostorách výtvarné dílny, samotná výstava potrvá až do 30. srpna.

Václav Efler se věnuje sbírání podpisů, které doplňuje životopisnými informacemi o dané osobnosti a dalšími materiály. Sbírku vytváří od roku 1974, kdy získal první podpis herce Luďka Soboty. Dnes vlastní na 1 500 podpisů.

V letech 1980 – 1990 byl Václav Efler členem Klubu sběratelů kuriozit v Praze v sekci autogramy. V roce 1982 obdržel diplom Pozoruhodná sbírka za kolekci Vítězové Wimbledonu a další tenisté. Od roku 1980 vystavuje.