Fanoušci Monkey Business se začátkem března dočkali dlouho očekávaného novinkového alba s názvem Happiness of Postmodern Age. Současně se skupina vydává i na turné. V Libereckém kraji zahraje hned dvakrát: v pátek 19. dubna v českolipském Kulturním domě Crystal a o den později v jabloneckém Eurocentru.

Loni s PSH

V loňském roce Monkey Business vyjeli na turné s hiphopovou legendou Penery strýčka Homeboye (PSH).

„Kapelu mám rád jako muzikanty i jako civilní osoby. Známe se už dlouhou dobu, během které jsme měli čas trochu se vzájemně poznat a pochopit. Stejně tak členové skupiny vědí, kde jsou jaké dveře a zvukaři vědí, jak nastavit aparát a kam si zajít pro kafe. Ač se to možná zdá být zvláštní, i na takových detailech nakonec závisí, jak se koncert povede. Mým nejoblíbenějším songem je taková už trochu vykopávka, Piece of My Life," řekl Jan Ocilka, produkční Eurocentra.

MONKEY BUSINESS

Tour 2013 Štěstí postmoderní doby

koncerty

Kulturní dům Crystal, Česká Lípa

pátek 19. dubna od 20 hodin

250 Kč

Eurocentrum, Jablonec nad Nisou

sobota 20. dubna

od 20 hodin

230/260 Kč

Novinkové album Happiness of Postmodern Age, které kapela na obou koncertech představí, obsahuje celkem jedenácti písní i jednu překvapivou coververzi. Společně s legendární americkou písničkářkou Joan Baez vdechli muzikanti z Monkey Business nový esprit její kultovní skladbě Diamonds and Rust.

„Joan Baez nám nazpívala party do tří písní tak úžasným způsobem, že jsme zcela zcepeněli. Je to velká osobnost a za to, že se zahodila s naším bezvýznamným souborem, jí patří velký dík," popsala kapela.

Pět videoklipů

Během celého roku bude kapela postupně zveřejňovat pět videoklipů, které vždy patřily k silným zbraním kapely.

Prvním singlem z nového alba, který je určený rádiím, je The Ferry Tale. V klipu na jinou albovou písničku Midlife Punk´s Dilemma si zahrály v režii Zdeňka Suchého legendy českého punku Petr Hošek, Martin „Rusák" Kadnár nebo Honza Peterka.

Happiness of Postmodern Age

01. Up To Speed Now

02. Your Girl Looked Like Bill Ward On The Cover Of Sabotage

03. Banging On The Drum

04. The Ferry Tales

05. Heartburn

06. German Party

07. Realistic Romantics

08. My First Daimler

09. Happiness Of Postmodern Age

10. Midlife Punk´s Dilemma

11. Rockin´ At The Lobby Bar

12. Diamonds And Rust

13. The Ferry Tales (Kraak And Smaak Boogie mix)

Supraphon, 8. března 2013

Formace Monkey Business letos oslaví třinácté narozeniny. Sedmičlenné uskupení zůstalo za celou dobu existence neměnné.

„Nové album The Happiness of Postmodern Age koresponduje s posledními studiovými projekty skupiny. Návštěvníci se proto mohou spolehnout na to, i že u nových skladeb půjde o kvalitní taneční hudbu s inteligentními aranžemi," dodal za pořadatele Ocilka.

Monkey Business se čtrnácti hudebními cenami Anděl patří mezi nejúspěšnější tuzemské kapely nového tisíciletí. Skupinu založil v roce 2000 multiinstrumentalista a producent Roman Holý, který se obklopil hudebníky z pop-funkové scény. V průběhu třinácti let vydali sedm řadových alb a dvě DVD.

Monkey Business se na Českolipsko vrátí koncertovat ještě na konci letošního srpna, kdy zahrají na Bezdězu v rámci putovního festivalu Hrady CZ. Na pódiu se během dvoudenní akce vystřídají s Tomášem Klusem, Anetou Langerovou, Davidem Kollerem, Rytmusem nebo kapelami Mandrage, Kryštof či Nightwork.

Video

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube