Tradiční Sklářské slavnosti, které se v Novém Boru uskuteční 19. a 20. června, jsou letos poprvé propojeny s mezinárodním sklářským sympoziem IGS.
Dvoudenní slavnostní program bude pestrý nejen kulturní nabídkou, ale samozřejmě také sklářskými výrobky. Pod širým nebem se rozhoří tři sklářské pece, u kterých si budou moci zájemci vyfouknout sklo.

Novoborská sklářská škola připravuje dílny, ve kterých budou vznikat nejen skleněné vitráže, ale i malba na skle či broušení. Velkým lákadlem jsou sobotní sklářské trhy, kterých se letos zúčastní nejen sklářské firmy, ale i uměleckoprůmyslové školy z Kamenického Šenova a Turnova.

Ve Sklářském muzeu bude v pátek od 17 hodin zahájena výstava soutěžních prací 6. ročníku Řemeslo a umění ve skle. Poté už bude celý večer na náměstí Míru patřit hudbě. Vystoupí skupina Pupíček, pražská kapela Laura a její tygři a DJ Roura se svými Oldies hity. Sobotní dopoledne si užijí děti. Jsou pro ně připraveny soutěže se sklářskou tématikou, pohádka, různé atrakce i vystoupení dětského folklorního souboru Břeclavánek.

PROGRAM SKLÁŘSKÝCH SLAVNOSTÍ

Pátek 19. června
17.00 – Zahájení výstavy Řemeslo a umění (Sklářské muzeum)
17.30 – Pupíček
21.00 – Laura a její tygři
22.30 – Diskotéka (DJ Roura)
Sobota 20. června
10.00 – Soutěže, pohádka pro děti
11.00 – Břeclávánek – dětský folklórní soubor
12.00 – reprodukovaná hudba
14.00 – Sklářská muzika + Milan Černohous a Blanka Tůmová (sólisté kapely Veselka)
15.30 – Old Stars – folklórní soubor z Břeclavi
17.00 – Kučerovci
19.30 – Ahmed má hlad
22.00 – Backwards – Beatles revival

Na své si přijdou i senioři a ostatní milovníci Sklářské muziky, která si tentokrát přiveze Milana Černohouse a Blanku Tůmovou, sólisty z kapely Veselka . Hosté z partnerského města Břeclav se budou na slavnostech prezentovat svým dalším folklorním souborem Old Stars.

„V podvečer se rozjede nejprve mexická hudba v podání Kučerovců a poté balkánská smršť skupiny Ahmed má hlad. Vrcholem večera bude vystoupení zahraniční skupiny Backwards Beatles revival , která je jednou z nejlepších Beatles revivalů na světě. Dvakrát se jim podařilo zvítězit na Beatlefestu v New Yorku,“ dodává pořadatel Radovan Novotný, jednatel Kultury Nový Bor, s.r.o.