Letos se rozhodli uspořádat společné turné pod názvem Punk is not děd. Turné už vyprodalo sály v Hradci Králové, Frýdku Místku, Prostějově či Mladé Boleslavi. Vyprodáno bylo i v pátek večer v Crystalu v České Lípě. Platících diváků zde bylo podle pořadatelů tisíc.

Na obě kapely sem zavítali jejich dlouholetí příznivci. Stejně tak se sem dostavil i punkový dorost složený z mladších fanoušků. V sále se tak vytvořil generační mix, který však dokázala punková produkce bez problémů překlenout.

Legendy české punkové scény Visací zámek a Tři sestry spojuje neortodoxní přístup k tvorbě i ke svému obecenstvu, které je nadšeně přijímá. Na toto turné kapely pro své fanoušky připravily překvapení. Visací zámek za vzrušeného přizvukování diváků pranýřoval dvouhlavé monstrum reprezentující Jiřího Paroubka a Davida Ratha.

Tři sestry zase na pódiu postavily improvizovaný výčep a točily pivo pro diváky v prvních řadách.
Strávit celý koncert přímo pod pódiem byl svým způsobem náročný sportovní výkon. Ještě větším tréninkem prošla po koncertě úklidová četa KD Crystal, která musela připravit sál na sobotní program.

Autor: Tomáš Cidlina