Jak informovala Jana Jermanová Jakubská z Vlastivědného muzea a galerie Česká Lípa, pod které rychta patří, jsou výjevy z rodinného života doplněné texty, nejčastěji v červených nebo modrých variacích, které dříve ženy motivovaly k dobrému vaření a čistotě domácnosti.

Výšivky jsou doplněny prvorepublikovými kávovinami - kávomlýnky, dózami a produkty jednotlivých firem, doplněnými o prvorepublikovou reklamu a dokumenty. „Další součástí výstavy jsou historické kameninové formy na bábovky,“ doplnila Jermanová Jakubská.

Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout do 31. října letošního roku.

Výstava Dřevošrot Zdeňka Viléma v muzeu v Mimoni
FOTO: Dřevošrot Zdeňka Viléma nabízí nekonečný svět fantazie

Kateřina Ebelová již mnoho let provozuje na pražské Letné Galerii Scarabeus, kde je nyní stálá expozice nazvaná Historické loutky a rodinná loutková divadla. V roce 2020 v Zahradě galerie Scarabeus otevřela naučnou stezku Příroda a umění na počest ornitologa a hrdiny Veleslava Wahla, doplněnou o panely o historii lokality i zdejší flóře a fauně.

Vedle kurátorské a sběratelské činnosti se Kateřina Ebelová věnuje také výtvarné činnosti především tvorbě masek a loutek, napsala knihu Maska v proměnách času a kultur. Věnuje se výuce výtvarné výchovy, pořádá kreativní výtvarně-dramatické dílny na Praze 7 a založila před osmi lety novou tradici Letenských masopustů, propojující i další kulturní instituce.