V sobotu tuto informaci potvrdila mluvčí policejního prezídia Štěpánka Zatloukalová. „Muži bylo v sobotu sděleno obvinění pro přečin výtržnictví," doplnila mluvčí. Zda bude muž propuštěn, nebo bude dále stíhán vazebně není zatím jasné. Policie v sobotu pokračovala výslechem obviněného.

Jeho čin odsoudila bezprostředně po útoku KSČM, se kterou muž sympatizuje. „Komunistická strana Čech a Moravy Liberec odsuzuje jakoukoli formu násilí, útoku pro řešení osobní životní situace. Považujeme incident v Chrastavě za naprosto nepřijatelný. Prezentovat svůj nesouhlas, byť plastovou pistolí, je zcela nezodpovědné, neboť mohlo dojít při řešení ochrankou či Policií České republiky v davu ke skutečným tragédiím," sdělila Dana Lysáková, předsedkyně OV KSČM Liberec.

Útočník svým útokem chtěl upozornit na situaci, která v republice panuje. Tu otevřeně kritizuje i na svém profilu na sociální síti Facebook. „Tato doba uměle rozděluje lid na dvě skupiny, „otroky a dozorce." Kapitalistický nátlak na spodní vrstvu obyvatel se stale stupňuje, legální utiskovaní, křivdy a bezpráví se stalo běžnou součástí všedního života. Nelibí se vám tento život? Pokud se nespojíme, vaše děti se budou mít hůř. KSČM vám chce zajistit základní lidská práva a možnost žit opět jako lidé," hlásal útočník na facebooku.

Čtěte také: Na prezidenta střílel muž z kuličkové pistole. "Rozvrátil si republiku," křičel