Ačkoliv se ODS s pouhými pěti mandáty nemůže považovat za tvůrce krajské politiky, rozhodně v ní nechce hrát poslední housle. „Uvidíme, co přinesou koaliční jednání," řekl před jejich zahájením předseda regionálního sdružení Přemysl Sobotka, který neskrýval pocity zklamání nejen z výsledků krajských, ale i senátních voleb, a to i přesto, že za část kraje (Jablonecko a Semily) postupuje do druhého kola právě kandidát ODS Jaroslav Zeman.

Rozumná domluva. To je podle Evy Bartoňové z ODS nejdůležitějším předpokladem k sestavení koaliční vlády. Čtyři roky jsou strašně krátká doba a my musíme splnit alespoň některé úkoly, které jsme si dali. V tom cítím obrovskou zodpovědnost. Je nesmírně důležité narovnat některé věci, například pochroumaný krajský rozpočet a neztrácet čas. To je jako v životě. Lidé to neradi slyší, ale je důležité, aby to slyšeli," řekla ke koaličním jednáním.

ODS získala v krajském zastupitelstvu pět mandátů. Kromě ní získají křeslo v 45ti členném zastupitelstvu také jablonecký primátor Petr Beitl , ředitel turnovské nemocnice Tomáš Sláma liberecký lékař Vladimír Šámal či někdejší ředitel Hotelové školy v Turnově Otakar Špetlík ,který kandidoval s číslem 31 a kterého stejně jako Tomáše Slámu voliči vyslali hájit jejich zájmy pomocí preferenčních hlasů.