VYBRAT REGION
Zavřít mapu

České středohoří a Podřipsko: Advent je tu!

Ústecký kraj - V destinaci České středohoří a Podřipsko můžeme během adventního období navštívit řadu poutavých akcí, které pořádají různé spolky a organizace. Nabízíme výběr z nepřeberného množství vánočních atraktivit.

30.11.2013
SDÍLEJ:

Vánoční strom na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Foto: Foto: Petr Schuster

Více informací a inspirace k trávení předvánočních dnů naleznete na www.ceskestredohori.info.

Ústí nad Labem

Statutární město Ústí nad Labem nově organizuje městské oslavy Vánoc na Lidickém náměstí. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskutečnilo v pátek 29. listopadu. Na náměstí je tržiště se stánky s lidovými řemesly, tradičním vánočním zbožím a občerstvením. Připraven je pestrý kulturní program, který bude probíhat po celou dobu konání trhů. Mimo jiné vystoupí dětské sbory z ústeckých škol. Během adventních nedělí bude program doplněn o další kulturní vystoupení a postupně budou zapáleny svíčky na adventním věnci.

Nenechte si ujít 6. 12. od 19 hodin v Domě kultury koncert kapely Illustratosphere. Nejen vánočně vás naladí charismatický zpěvák Dan Bárta. V Muzeu města proběhne 7. 12. mezi 10. až 16. hodinou předvánoční prodejní prezentace obrazů, soch, keramiky, šperků a oděvních doplňků od ústeckých umělců, výtvarníků i studentů Tvořivé Ústí aneb umělecký jarmark v muzeu. Severočeské divadlo nabízí 17. 12. od 19.00 hodin Vánoční koncert orchestru Severočeského divadla a jeho hostů. Mimo jiné zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Do divadla lze zajít i 19. 12. Od 19.00 hodin se zde odehraje představení Louskáček (P. I. Čajkovskij) příběh o sváteční atmosféře Štědrého večera, ve kterém se realita spojuje s dětskou fantazií ve fascinující labyrint.

Zubrnice

Do skanzenu v Zubrnicích můžete vyrazit na Vánoce 14. a 15. 12. Na návštěvníky čeká výroba ozdob z perníku a vizovického pečiva, výroba a prodej vánočních ozdob a rozličných výrobků z tradičních materiálů. Akce budou probíhat v jednotlivých objektech. Děti se mohou těšit na bohatý program. V kostele v sobotu vystoupí folklórní soubor Dykyta z Krásné Lípy a v neděli představí vybrané staročeské vánoční písně komorní pěvecký soubor Collegium Verbascum z Děčína.

Ploskovice

Státní zámek Ploskovice pořádá ve dnech 14. a 15. 12. od 15 do 18 hodin Oživené prohlídky. Oživené prohlídky interiérů ploskovického zámku s atmosférou nadcházejících vánočních svátků jsou určeny pro malé i velké návštěvníky. Prohlídky je doporučeno si rezervovat předem.

Krušnohorská dudácká muzika při adventním vystoupení ve Štětí.

Úštěk

Muzeum čertů v Úštěku nabízí především pro školní výpravy ve dnech 3. - 9. 12. program Živí čerti. Nutná je objednávka předem. V neděli 8. 12. bude vypraven „na čerty" historický vláček z Ústí nad Labem do Úštěku a zpět.

Ve městě se 14. 12. uskuteční již 13. ročník Úštěckého adventu aneb Vánoce jako od Josefa Lady. Centrum zaplní mezi 9. a 17. hodinou dobové řemeslné stánky a stánky s občerstvením. Nebude chybět vánoční zpívání, slet andělů a bohatý doprovodný program. V rámci Úštěckého adventu bude Muzeum čertů s programem Živí čerti zpřístupněno pro veřejnost od 10 do 16 hodin.

Velmi oblíbeným se stalo vánoční Štěpánské zpívání na poutním vrchu Kalvárie u obce Ostré nedaleko Úštěku. To se koná 26. 12. od 14 hodin.

Litoměřice

V Litoměřicích přijďte 5. 12. na Mírové náměstí, kde se v 18 hodin rozsvítí vánoční strom. Doprovodný kulturní program začne již ve 14 hodin a skončí kolem 20. hodiny. Zapojí se do něj místní divadelní spolky, kapely a soubory. Připraveny budou i stánky s občerstvením.

Do litoměřického hradu a na jeho nádvoří zavítejte 7. 12. na Adventní jarmark řemesel a dovedností. Od 10 do 17 hodin bude možné koupit si například ručně vyráběné vánoční ozdoby, šperky, keramiku, perníčky, díla z ručního papíru i vánočně laděné květinové vazby. Návštěvníci si budou moci pochutnat na horkých kaštanech, teplé medovině nebo svařeném víně. Chybět nebudou ani zvířátka, která na nádvoří hradu potěší zvláště nejmenší děti.

Mottem letošního Adventního jarmarku jsou „Vánoce s šikovnými dětmi". V doprovodném programu totiž předvedou své dovednosti děti ze základní umělecké školy, DDM Rozmarýn, ale i studenti Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb. V sále hradu budou připraveny i tvořivé dílny.

Litoměřice lákají také na vánoční trhy na Mírovém náměstí (13. - 22. 12., vždy Po Pá 10 - 18 hodin, So, Ne 11 - 17 hodin). Přijďte si užít předvánoční atmosféru s koledami, pohádkami i betlémem s živými zvířátky! Kromě návštěvy stánků s vánočně laděným zbožím budete moci ochutnat i netradiční vánoční dobroty. Na vánočních trzích si budete moci zakoupit i živé kapry a vánoční stromky.

Lovosice

Lovosice zvou 30. 11. a 1. 12. od 9 do 17 hodin na vánoční trhy na Václavském náměstí. V Kulturním středisku Lovoš proběhne 5. 12. od 17 hodin Vánoční koncert populární hudby. Na Lovosickou vánočku, turistický pochod na Lovoš, se můžete těšit 7. 12. Příznivce komorní hudby potěší 11. 12. od 17 hodin Vánoční koncert komorní hudby v sále Bratrské jednoty baptistů.

Roudnice nad Labem

V Roudnici nad Labem rozsvítí vánoční strom na Karlově náměstí 1. 12. v 17 hodin. Na nábřeží před Povodím Labe zazní 4. 12. od 17 hodin Zpěvy vánoční na Labi v podání pěveckého sboru gymnázia Zlatá střední a Podřipského žesťového kvinteta. Akci završí ohňostroj. Na koncert k poctě sv. Mikuláše můžete zavítat 8. 12. od 18 do kostela Narození Panny Marie.

V KD Říp navštivte 15. 12. mezi 10. a 17. hodinou vánoční prodejní výstavu s kulturním programem Pomáháme Ježíškovi, kde se budou prezentovat neziskové organizace. Vystoupí roudničtí žáčci a žáci a různé soubory, připraveny jsou výtvarné aktivity a prodej vánočních dekorací. Veřejnosti a školám budou výstavní prostory přístupné 16. 12. od 9 do 17 hodin.

Vánoce v hotelu Vavřinec na Karlově náměstí si užijte 14. a 15. 12. od 10 do 19 hodin a 16. - 20. 12. od 16 do 19 hodin. Čekají na vás vánoční trhy na nádvoří hotelu stánky s tradičními produkty a občerstvením. Doprovodný program nabízí například koncert skupin Rhiannon a Ambiam, který se uskuteční 18. 12. od 17 hodin nebo vánoční taneční zábavu 21. 12., která začne ve 20 hodin. Další atraktivní předvánoční akcí je Koncert a výstava historie vojenské hudby. Akce se koná v hotelu Vavřinec. Výstava bude zahájena ve 13 hodin. Od 14 hodin pak zazní sálem hotelu Koncert vojenské hudby Brass Band Ústřední hudby Armády ČR.

Štětí

Na Novém náměstí ve Štětí vás 1. 12. vánočně naladí od 10 hodin farmářské slavnosti. Program zpestří vánoční melodie od 16 hodin zahrají Krušnohorská dudácká muzika, Podřipský žesťový kvintet a Kouzelná flinta. V 18 hodin se rozzáří vánoční strom.

Autor: Ivo Chrástecký

30.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Restaurace Stará Lípa v ulici Liberecká 16 v České Lípě., Benefity: strava zdarma., Požadujeme příjemný vzhled a vystupování, spolehlivost, zkušenosti, První kontakt telefonicky na tel: 775 322 054 nebo e:mailem na catering@gurmancl.cz.. Pracoviště: Gurmán cl s.r.o. - česká lípa - 001, Liberecká, č.p. 16, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Jan Dlouhý, +420 775 322 054.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 25 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař / kuchařka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hotel Morris **** v České Lípě hledá do svého kolektivu pomocného kuchaře /kuchařku. Požadujeme : praxe je vítána, ale není podmínkou, spolehlivost, přátelské a profesionální vystupování a nadšení z vaření. Vaše Cv zasílejte na uvedenou mailovou adresu .. Pracoviště: Hotel morris ****, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 132, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Kariera@hotelmorris.cz, +420 774 708 398.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 20 450 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o děti a mládež (kromě péče o zdravotně postižené) Kurátor/kurátorka pro děti a mládež. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika pracovní pozice: sociální práce s dětmi, které spáchaly trestný čin nebo čin jinak trestný a s dětmi páchajícími přestupky. Plnění úkolů orgánu sociálně-právní ochrany dětí., Místo výkonu práce: Městský úřad Česká Lípa, Platové podmínky a platové zařazení: 11. platová třída, která podle platného katalogu prací odpovídá nejvýše zařazenému vykonávanému druhu práce (platová třída je v tarifním rozpětí od 20 450 do 30 750 Kč podle zápočtu let odborné praxe), osobní příplatek dle ust. , § 131 zákoníku práce, zvláštní příplatek dle ust. § 129 zákoníku práce, Předpokládaný termín nástupu: dle dohody, Pracovní poměr bude sjednán na dobu: neurčitou, Zákonné předpoklady: úředníkem se může stát fyzická osoba, která je státním občanem České republiky (případně i cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt), dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, je bezúhonná, ovládá jednací jazyk, a splňuje další předpoklady pro výkon správních činností stanovené zvláštním právním předpisem (např. kvalifikační předpoklady stanovené zákonem), Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání dle ust., § 110 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, Poznámka: úředník je povinen do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru prokázat zvláštní odbornou způsobilost dle vyhlášky č. 512/2002 Sb., Požadavky stanovené městem Česká Lípa pro uchazeče:, -znalost související legislativy (zákon č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a jeho novelizované podoby, správní řád), -komunikační schopnosti, sociální cítění, vstřícnost, -výborná znalost práce s MS Office, znalost sociálních agend , -řidičské oprávnění sk. B - aktivní řidič, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, 4 sick days, prémie, pružná pracovní doba, stravování formou jídelních kupónů, příspěvek na penzijní připojištění, pravidelné zvyšování kvalifikace formou školení, služební mobilní telefon. , Písemná přihláška uchazeče k vyhlášenému výběrovému řízení musí obsahovat:, jméno, příjmení, titul uchazeče - datum a místo narození - státní příslušnost - místo trvalého pobytu - číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana) - název příslušné funkce, o kterou se uchazeč uchází - datum a podpis uchazeče, K přihlášce uchazeč připojí:, -životopis, ve kterém jsou uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech,, -výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením),, -úředně ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání , Lhůta pro podání přihlášky do: 24. 8. 2018 - 12:00 hodin , Způsob podání přihlášky: obálku označenou "VŘ - kurátorka / kurátor pro děti , a mládež" zaslat na adresu: Tajemník MěÚ, Městský úřad, nám T. G. M. č. p. 1., 470 36 Česká Lípa nebo předat osobně v podatelně MěÚ Česká Lípa., Po ukončeném výběrovém řízení si mohou uchazeči svoje doklady a ostatní písemnosti osobně vyzvednout v oddělení personalistiky a mezd - následně budou tyto protokolárně skartovány., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu. Pracoviště: Městský úřad česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 10 000 Kč

Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě Pomocný pracovník v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Ranč Heřmaničky u České Lípy, Místo vhodné i pro osoby OZP - vymezená chráněná pracovní místa. Nabízíme práci na plný či na zkrácený úvazek. , Jedná se o drobné práce, zkušenost v zemědělství vítána., Schůzku nutné domluvit předem telefonicky!, Vyučení v oboru zemědělství výhodou!. Pracoviště: Ing. vladimír matoušek - ranč heřmaničky, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Vladimír Matoušek, +420 608 023 223.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kvetoucí lekníny v liberecké botanické zahradě. Snímek je z 8. srpna.
11

Český ráj ukrývá království leknínů. Pečuje o něj celá rodina

Videosouhrn 17. srpna 2018

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

V Náhlově oslaví už po desáté zdejší Horní vsi

Ralsko – Odlehlá obec, která by nebýt nadšenců možná zanikla. V malé obci Náhlov u Ralska od devadesátých let minulého století probíhá „renesance“ po odchodu sovětských vojsk a v sobotu zde už po desáté vypukne Oslava Horních vsí.

Hana Mrklasová si splnila sen. Otevřela si vlastní květinářství

Liberecký kraj /ROZHOVOR/– Pokud procházíte jabloneckou Podhorskou ulicí a máte rádi květiny, určitě vás zaujme výloha květinářství Z Herbáře. Jeho majitelku Hanu Mrklasovou to k floristice vábilo celý život a nakonec se rozhodla splnit si svůj sen a podělit se o svou lásku ke květinám s ostatními. Váže květiny i pro nevěsty. „Nejraději mám moment, kdy předávám svatební kytici právě nevěstě. Je to totiž šťastná chvíle. Květina je pro ni doplněk, který si pečlivě vybírá,“ říká Mrklasová.

Převážela z Polska léky, měly posloužit při výrobě drog

Liberecký kraj – Pořádnou alergii by musela mít pětadvacetiletá žena z Královéhradeckého kraje, aby spotřebovala všech 5200 tablet léku Cirrus. S igelitkou plnou antialergika vezeného z Polska ji zadrželi celníci v Hrádku nad Nisou.

Flašinetáři to „roztočili“. 9. ročník mezinárodního festivalu trval dva dny

Liberecký kraj – Na sever Čech se sjeli flašinetáři z několika zemí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT