Za jeho vznikem stojí útulek Dogsy v Jestřebí u České Lípy, který se spojil s organizací Rozběháme Česko. Přihlásit na závod se může každý. Ať už jde o chodce, běžce či příznivce canicrossu, a to bez ohledu na věk.

Virtuální charitativní závod Přilož ruku k dílu.Zdroj: DogsyRegistrace jsou spuštěné do konce ledna a závodník si může zvolit trasu (1, 3 a 6 km), na kterou vyběhne kdykoliv mezi 25. až 31. lednem. Startovné ve výši 250 korun zahrnuje registraci, startovní číslo, diplom, medaili, která přijde poštou do deseti pracovních dní po skončení závodu a neskonalý vděk všech opečovávaných zvířat v útulku.

Virtuální běh Přilož ruku k dílu

Zdroj: Youtube

Výtěžek ze startovného poputuje na dostavbu vnitřních kotců. Rekonstrukce je časově i finančně náročná. Pokud se podaří vyběhat 60 000 korun, budou moci začít s přestavbou ihned. Jen loni prošlo útulkem přes 227 zvířat a útočiště v něm našli kromě psů a koček také morčata, králíčci, vodní želvy, fretky, ovce, kozy, koně či oslík.

„Hlavní myšlenka závodu spočívá v tom, aby lidé v této nelehké době vyrazili do přírody a vzali své děti a psí parťáky. Vyzýváme všechny, aby přiložili ruku k dílu a společně s námi rozběhli Česko,“ řekla Lucie Blažková z útulku Dogsy. Registrovat se lze ZDE.