Neuvěřitelná vlna solidarity přišla poté, co Deník zveřejnil smutný příběh ridgebacka Bena, který byl zabaven Ladislavu Mrázovi z Osečné. Ten jej týral hladem a nechával ho trvale zavřeného v miniaturním kotci. Na zveřejněný účet Azylu Pes v Krásném Lese, kde probíhá Benova rekonvalescence, přišlo od dobrých lidí 8,5 tisíce korun!

„Díky štědré pomoci lidí můžeme Benovi kupovat kvalitní maso a vařit mu ho. Je to znát, už z něj zase začíná být fešák. Rozdíl už je patrný na první pohled," svěřila se Deníku dojatá Kateřina Vojáčková, majitelka útulku.

Ben už vůbec nepřipomíná trosku, kterou byl po zabavení.

Liberecký magistrát přispívá na péči o Bena jen 50 Kč denně a veškerou léčbu, stravu a péči by to nepokrylo. Vojáčkovi by Bena živili ze svých už tak skromných úspor.

Kromě finanční pomoci nabídli čtenáři také nový domov pro týraného psa. Ozývali se jak redakci, tak útulku.

„I když moje finanční situace není nejlepší, tak Bena dám do kupy. Ten pes u mě bude v pohodě, mám další tři a aspoň bude mít kamarády," napsal do redakce František Hauer z osady Saň ve Višňové. Jeho i další nabídky na osvojení prozatím musí útulek odmítat nejprve musí být totiž projednán případ jeho majitele, který chce Bena zpět do péče. Pakliže by rozhodl o trvalém odebrání, umístí útulek Bena do nové rodiny.

Případ nadále sledujeme.