Výrazně přibylo cizinců, kteří se v Libereckém kraji rozhodli strávit letní dovolenou, víc bylo ale i tuzemských hostů. Větší zájem turistů zaznamenala v létě celá Česká republika, počet návštěvníků stoupl podle Českého statistického úřadu ještě výrazněji - o deset procent.

V hotelech a penzionech v celé zemi se od července do konce září ubytovalo přes 4,89 milionu hostů, více než třetina z nich zamířila do hlavního města. I v Česku zahraničních návštěvníků přibylo, ale ne tak výrazně jako v Libereckém kraji.

Do Česka přijelo strávit letní dovolenou či prázdniny bezmála 2,39 milionu cizinců, což bylo o 11,2 procenta více než loni. O bezmála devět procent víc bylo ale i Čechů, kteří se rozhodli strávit dovolenou v tuzemsku.

Do Libereckého kraje přijelo v létě 49.272 cizinců, o 29,4 procenta více než loni. Cizinci se začali do Libereckého kraje znovu vracet, po třech letech poklesu jich opět přibývá, úrovně roku 2008 před hospodářskou krizí, však návštěvnost ještě nedosahuje. Tehdy do Libereckého kraje v létě přijelo 56.487 zahraničních hostů.

Domácí jsou ale stále ve výrazné převaze. V rekreačních oblastech kraje se rozhodlo strávit léto 206.883 tuzemských turistů, což je meziročně nárůst o 5,2 procenta.

Celkově návštěvnost Libereckého kraje už druhý rok roste. Za prvních devět měsíců letošního roku se v kraji ubytovalo více než 587.000 hostů, což bylo o 11,1 procenta více než za stejné období loňského roku. Vyšší růst návštěvnosti zaznamenali statistici jen v Jihočeském, Karlovarském, a Plzeňském kraji. Přestože návštěvníků v Libereckém kraji postupně přibývá, stále je jich podstatně méně než před deseti lety.