Letos narostla celková suma na 1,25 milionu korun. Zásahy i preventivní činnost, se kterou se účastníci přihlašují do ankety Dobrovolní hasiči roku 2014, musí být za období od 1. 7. 2013 do 30. 6. 2014.

„Princip ocenění činnosti dobrovolných hasičů za pevně definované období je spravedlivý a efektivní způsob ocenění těch nejaktivnějších sborů či jednotek. Nový ročník dává šanci všem, kteří se neumístili v uplynulém ročníku, a to bez rozdílu," řekl člen poroty plk. Ing. Václav Špéra.

Ve srovnání s předchozími ročníky je aktuální počet přihlášených za srovnatelné období vyšší. Najdou se však kraje, kde maximální počet postupujících není naplněn, čímž zvyšují šance na postup do finálového kola nominovaných sborů a jednotek z jiných krajů v rámci dané posuzované oblasti. První přihláška přišla hned za dvě hodiny po zahájení nominací, a to z oblasti východních Čech.

Součástí ankety je doprovodná fotosoutěž „Hasiči objektivem 2014". Nejlepší snímky vybere veřejnost v anketě. Na vítěze čeká pokaz v hodnotě 20 tisíc korun na nákup fotografického vybavení.

Více o anketě a fotosoutěži najdou zájemci na webových stránkách www.adhr.cz.