Pro mnohé sportovní fanoušky hlavní hrdina hokejového týmu na olympiádě v Naganu Dominik Hašek zavítá do Jablonce.Zlatý medailista a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru má v úterý 20. ledna od 12 hodin autogramiádu v prodejně České mincovny na Mírovém náměstí.

Budete tak mít jedinečnou možnost vidět hokejovou legendu na vlastní oči. A nejen to.

Mincovna vyrazí Haškovy medaile

Česká mincovna Haška pozvala u příležitosti zahájení ražby zlatých a stříbrných pamětních medailí, které vydává k příležitosti jeho nedávného uvedení do Hockey Hall of Fame v Torontu. Devětačtyřicetiletý pardubický odchovanec vstoupil mezi legendy společně s obráncem Robem Blakem a útočníky Peterem Forsbergem a Mikem Modanem.

Medaile a Dominik Hašek k sobě zkrátka nerozlučně patří. Autorem návrhu zlaté a stříbrné medaile není nikdo jiný než špičkový portrétista, akademický sochař Jiří Dostál z Janova nad Nisou. Portréty slavných a úspěšných sportovců pro Dostála nejsou ničím novým. Do sádry z těch posledních vymodeloval Martinu Sáblíkovou či Evu Samkovou.

Averz medaile věnoval portrétu brankáře a datu vstupu prvního českého hokejisty do síně slávy HHOF. Na reverzu, který dokazuje hokejové nadání už v útlém věku, můžeme obdivovat brankářský postoj Dominika Haška.

„Jedna z největších hvězd českého sportovního nebe si zaslouží obdiv, ať už jste nadšení numizmatici nebo zapálení sportovní fanoušci, a zlatá pamětní medaile zaručí, že její záře nikdy nepohasne," uvádí obchodní oddělení.

Už jsou k mání

Přímo při zítřejší autogramiádě si budou zájemci moci medaile už i koupit. Půluncová zlatka v kvalitě proof je k mání za 25 000 korun. Mincovna jich razí 300 kusů a z toho jedna třetina je číslovaná na hraně. Fanoušci si mohou pořídit i levnější suvenýr a to uncovou stříbrnou, za ní zaplatí 1450 korun. Razící lisy opustí 2000 kusů ve vysoké kvalitě