První zápas vyhrál Liberec 5:3, druhý Pardubice 4:2.

Již dnes je jisté, že série se v neděli 1. dubna vrátí do Pardubic, protože se hraje na čtyři vítězství a minimálně pět zápasů se vzhledem k současnému stavu uskuteční.

Případný 6. zápas by se hrál v úterý 3. dubna v Liberci a případný sedmý rozhodující ve čtvrtek 5. dubna v Pardubicích.

Obě utkání v Pardubicích byla velmi vypjatá, plná ostrých soubojů, potyček i zákeřných faulů. Zejména způsob hry pardubického týmu v nedělním duelu zvedl mandle libereckým hokejistům i příznivcům a dnes se dá čekat v Tipsport areně opravdové „bílé peklo“.

Jak ze strany fanoušků v rámci akce White Out, tak v podání hráčů Bílých Tygrů.

„Masírování“ především kapitána Tygrů Nedvěda a autora hattricku z prvního utkání Kudrny bylo ze strany pardubických hokejistů až neúnosné. Však také pardubický Píša dostal za faul na Kudrnu dvouzápasový trest. ČTK o tom včera informoval asistent ředitele soutěže Antonín Vansa.

Píša fauloval Kudrnu v 17. minutě a rozhodčí Martin Fraňo a Radek Husička jej vyloučili na dvě plus deset minut za zákrok na hlavu a krok. Disciplinárka včera ve zkráceném řízení pětatřicetiletému bekovi udělila ještě dodatečný trest.

„Měl jsem zatmění z toho, jak tam ležel a dlouho mi visel na hokejce. Trošku jsem vypěnil, ale pak jsem se omluvil,“ řekl po utkání Píša. S Kudrnou se bývalí spoluhráči z Pardubic znají.

Kudrna v zákroku neviděl úmysl jej zranit. „Trošku mu to tam sjelo. S Alešem se známe, myslím si, že tam záludnost nebyla. Beru to, je to play off a patří to k tomu,“ uvedl Kudrna.