Výstava nese název Individuum a až do 2. prosince je k vidění v Muzeu města Ústí, kde ve středu proběhla vernisáž výstavy.

Výtvarnice v Praze absolvovala Střední průmyslovou školu grafickou v oboru restaurátorství papíru a knižní vazby. Poté pracovala tři roky jako restaurátorka v Archivu města Ústí nad Labem.

Nyní žije již 17 let v Německu, v současné době v Mnichově, kde se dále vzdělávala na DTP-Akademii. Po několikaleté práci v reklamních agenturách se začala věnovat výhradně malířství a stala se členkou výtvarného spolku KünstlerSpectrum.

„Ve své tvorbě se Elisabeth Müller zabývá hlubokým pohledem na autentickou individualitu člověka. Snaží se zachytit osudy lidí, jejich uzavřenost, osamělost a jejich vnitřní život. Pozadí některých obrazů znázorňují lidské masy, ať je to ve vytištěné fotografii, nebo ve stopách lidí zanechaných buď svou chůzí přes plátno, nebo kresbou na ně. V kontrastu k tomu je potom jednotlivec v popředí," uvedl k výtvarničinu tématu vědecký tajemník Muzea města Ústí Labem Václav Houfek.

Specifický je rukopis malby. Na velkých plochách obrazů, jejichž barevnost se v poslední době stále více redukuje, místo štětců nahradily válečky. Postavení člověka, jeho vnitřní hodnoty v konfrontaci s odcizeným vnějším světem konzumní společnosti, to jsou věčná témata moderní figurativní malby, ke kterým Elisabeth Müller přispívá svým výrazným podílem.

Do konce října začnou v ústeckém muzeu ještě další dvě výstavy. Za týden putovní výstava o nacistické „eutanazii" Nehodné žití. Jejím tématem je státem řízené zabíjení duševně chorých pacientů v říšské župě Sudety a protektorátu Čechy a Morava v letech 1939 až 1945. Expozice v Ústí zůstane do 13. ledna příštího roku.

Kde Elisabeth Müller vystavovala:

2006 - 2012 pravidelná účast na symposiu LABE ELBE v Zubrnicích, s následnými výstavami
2006 - 2012 účast na výstavách v AGalerie v Paláci Akropolis, Praha
2010 Reflexionen, Sardenhaus, Mnichov
2010 Andere Wege, KünstlerSpectrum Pasinger Fabrik, Mnichov
2010 FFF Oktoberfest, Mohr-Villa, Freiman
2011 Faszination Quadrat, KünstlerSpectrum Pasinger Fabrik, Mnichov
2011 Eigenleben, Sardenhaus, Mnichov
2012 společná výstava, Möbelhaus Fahr, Gröbenzell
2012 Ausgekocht, ausgesessen?, KünstlerSpectrum Pasinger Fabrik, Mnichov