Sigma začala tlakem. Po dvou rozích zkoušel v 7. minutě z dálky pálit Kučera a jeho ukrytá rána hodně vyděsila brankáře Špita.

Ve 29. minutě mohl z brejku skórovat Jablonec. Piták s Lafatou připravili míč Kopicovi, který ve skluzu přestřelil prázdnou branku Sigmy. A když po rohovém kopu napálil z vápna míč Varadi jen těsně vedlo, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Ten ale po změně stran nevydržel ani dvě minuty. Centr Pavlíka srazil Zlámal k Pitákovi a ten dostal Jablonec do vedení.

Jablonec se soustředil na obranu a vyrážel do brejků. Jenže brankář Zlámal nejprve vychytal Jablonského a následně i Kopice, který se na něj řítil sám. Osmý roh však využil po centru Vepřeka stoper Dreksa. Pak však jako by Sigmě došla šťáva a hru měl pod kontrolou Baumit. Přesto mohli slavit domácí, když v 86. minutě našel Nepožitek Janotku, ten střílel z první, ale Špit se dokázal natáhnout a míč směřující k tyči zastavit.

Olomouckého trenéra Petra Uličného mrzel nevyužitý úvod zápasu. „Myslím si, že začátek byl z naší strany dobrý. Bohužel jsme akce nedotáhly. Mrzí to o to více, že dnešní utkání bylo daní za triumf v poháru. Hráči byli v závěru utahaní a vyšťavení a těžko se to otáčelo," přiznal trenér Uličný.

I proto bod bere. „Do druhé půle jsme tam zkusili dát druhého vysokého útočníka Jirouše, ale Jablonec to zvládal. Navíc měl nebezpečné brejky. Jsem rád i za ten bod, protože jsme to měli náročné," dodal.

Stále ale nepochybuje o záchraně. „Tenista Roger Federer taky někdy potřebuje k vítězství dva mečboly, tak doufám, že my ten druhý zvládneme v Hradci. Snad se uzdraví více hráčů, abychom v Hradci uhráli výsledek, který nám zaručí definitivní záchranu v lize. Protože ta je důležitější než výhra v poháru. Musíme si to uhrát sami," dodal Uličný.

Kouč Jablonce František Komňacký byl rozladěn z toho, jak jeho svěřenci vstoupili do utkání. „Začátek byl špatný. Nedokázali jsme si nahrát a vypadali jsme jako parta turistů. Čekali jsme na branku, ale naštěstí jsme to přestáli a naše hra se časem trochu zlepšila," hodnotil Komňacký.

„O to více ho překvapilo, že se Jablonec v úvodu druhé půle dostal do vedení. „Druhá půle začala šokem asi pro všechny. Pak už jsme předvedli lepší fotbal. Za rozhodující moment považuji šanci Kopice. Kdyby dal, už by Sigma těžko vyrovnala," připomněl vyloženou šanci Kopice těsně před olomouckým vyrovnáním.

Přesto bere remízu jako zaslouženou. „Vyrovnání ze standardky se stane, bylo asi zasloužené. Fotbalu trochu chyběl náboj. Jsem rád, že přístup hráčů byl dobrý a bod, který si odsud vezeme, je hodně dobrý."