VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak si vybrat jazykový kurz na míru?

Poptávka Čechů po dovolené s nabytými zážitky s doprovodnou výukou jazyka se neustále zvyšuje. Jazykový kurz totiž nemusí znamenat jen nudné celodenní vysedávání ve třídě. Můžete si ho nastavit zcela podle sebe a užít si tak mimo něj i mnoho zábavy, či příjemného odpočinku na pláži.

13.8.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Ptáte se, proč zrovna jazykový kurz v cizině? Studium v zahraničí přináší možnost celodenního používání jazyka. Ať už komunikujete s obsluhou v restauraci či v obchodě s oblečením, všude jste nuceni mluvit cizím jazykem. A jak si vybrat správný kurz tzv. na míru?

Při výběru jazykového kurzu je třeba zhodnotit několik hledisek. Poté, co si ujasníte odpovědi na následující otázky, byste měli být schopni zvolit výuku, která pro vás bude ideální.

Jaký jazyk chci studovat a kde?

Nejprve byste si měli ujasnit, zda chcete prohloubit znalosti již dříve studovaného jazyka anebo preferujete studium jazyka zcela nového. Angličtinu, která je nejčastěji voleným jazykem, lze studovat nejen v anglicky hovořících zemích, ale také například v Turecku či Španělsku, kde je kvalita výuky na stejné úrovni a počasí zde bývá přece jen o trochu lepší. Stejné je to i s ostatními jazyky.

Ubytování a strava

Nejoblíbenějším typem ubytování Čechů je podle časopisu Study Travel Magazine ubytování v hostitelských rodinách tuto variantu volí 62 % z nás. Jeho nespornou výhodou je používání cizího jazyka i v domácím prostředí, kde si nabyté jazykové dovednosti dále procvičujete. Plusem je také částečné zajištění stravy. Agentury však nabízejí i další možnosti ubytování, jako jsou hotely, školní rezidence apod. Pokud nechcete utrácet za ubytování nabízené školou, můžete využít služeb jako je couchsurfing (www.couchsurfing.com), kde si snadno najdete kamarády z cílové destinace, u kterých můžete zdarma přespat.

Intenzita kurzu

Je třeba si ujasnit, kolik času chcete strávit učením a kolik ostatními aktivitami. Vhodné je například zvolit kurz čtyřtýdenní, který poskytuje dostatečný čas pro výrazný pokrok v jazykových znalostech.

Co potřebujete zdokonalit?

Je samozřejmé, že každý z nás pociťuje mezery v jazyce někde jinde. Školy proto nabízejí nejrůznější programy zaměřené na gramatiku, přípravu na mezinárodní zkoušky, konverzaci, či na různé alternativy pro manažery, jako je například vedení porad, tvorba prezentací apod. Je potřeba si také uvědomit motivaci studia. Chcete jazykový kurz podstoupit kvůli současné či budoucí práci, kvůli dalšímu studiu jazyka, nebo vám studium přináší prostě potěšení?

Delší studijní pobyt v zahraničí

Pokud si přejete prodloužit svou dovolenou nad časový rámec kurzu, agentury vám rády vyjdou vstříc. V případě zájmu jsou vám schopny zajistit dokonce práci a v některých zemích, a také víza.

Vhodný termín

Během letních měsíců je třeba počítat s tím, že budou školy obsazené. Je tedy vhodné volit volnější měsíce. „Doporučujeme volit termíny jazykových kurzů například v červnu či září, kdy je vysoká šance, že budou požadované lekce volné a bude dostupnější ubytování. Tato skutečnost se pak často odráží i v ceně kurzu. Jsme schopni zajistit jazykovou dovolenou i z týdne na týden," říká Přemysl Piskač, spolumajitel společnosti Czech-us, která jazykové zahraniční kurzy nabízí již řadu let.

Očekávané zážitky

Před odjezdem je vhodné také promyslet, jaké doplňující aktivity by mohly zpestřit vaši dovolenou a dopřát vám tak i trochu zábavy. Při volbě destinace je tedy také potřeba vzít v úvahu, co vše chcete prožít a jak svůj čas využijete naplno.

Jaká je cena?

Pro zájemce může být těžké odlišit, kdy platí ještě za kvalitu a kdy už jen za jméno školy. O co byste se však měli rozhodně zajímat, je národnostní složení třídy a také její velikost. Cílem kvalitní agentury by mělo být zajistit účastníkům luxus v tom smyslu, že ve třídě nemají jiného českého studenta a není v ní více než 15 spolužáků. Jazykové zlepšení je pak znatelnější.

Autor: Ludmila Veselá

13.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Českolipsko, Liberecký kraj - Některé z plánovaných změn jízdních řádů vlaků a autobusů se setkaly s kritikou. Dotknou se i oblíbených turistických destinací.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Novinkou letošního ročníku MHF Lípa Musica je umělecká garance.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení