Podle hejtmana Martina Půty to doporučily výběrové komise, které uvedly dokonce osm důvodů, proč by měl být tendr vypsán znovu.

„Zatím je nemůžu více upřesnit. Hlavním důvodem je ale to, že už je rok 2016 a ty původní nabídky se už dají těžko transparentně posoudit," upřesnil hejtman.

Původní nabídky také nejsou podle něj aktuální. Měly by podle něj zohlednit i současné požadavky na vybavení autobusů nebo platy řidičů.

Aby se do budoucna předešlo zpochybňování o účelovosti, měla by podle právního oddělení kraje rozhodnout o ukončení tendru nově zvolená rada a zastupitelstvo.

Soutěž vypsanou už v roce 2012 o tom, čí autobusy budou v letech 2012 až 2024 zajišťovat linkovou dopravu v Libereckém kraji, provázejí téměř od počátku problémy. V květnu 2014 dokonce Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS) zakázku zrušil. Liberecký kraj se však odvolal a v září dostal od ÚHOSu nový verdikt.

Úřad sice potvrdil, že v zadání zakázky kraj nepochybil, zákon ale porušil při vyřazování dvou uchazečů. Dopravce ČSAD Slaný a ČSAD Ústí nad Orlicí komise ze soutěže vyloučila kvůli údajně nepřiměřeně nízkým cenám.

Jak se už dříve vyjádřil končící radní pro dopravu Vladimír Mastník, bylo by nejlepší vyhlásit novou soutěž.