Areál by se měl veřejnosti otevřít 14. prosince večerním lyžováním. Pokud ale počasí dovolí, zalyžují si zájemci dříve. A podle nového provozovatele, společnosti TMR Ještěd, se mohou těšit hned na několik novinek.

„Tou největší je zřejmě právě dokončená multifunkční budova, ve které by návštěvník měl najít vše pod jednou střechou,“ upozornil ředitel areálu Jakub Hanuš. „Lyžař přijede tramvají nebo autem a hned vedle parkoviště si může koupit skipas, využít infocentra nebo si nechat zaservisovat lyže a dát dítě do lyžařské školy,“ doplnil. Modernizací prošlo také občerstvení a samoobslužná restaurace, kde chtějí provozovatelé nabídnout kvalitnější sortiment. „Chceme se oprostit od hotovek a fritovaných jídel. Jdeme cestou grilovaného masa,“ vysvětlil ředitel.

Lákadla si areál připravil i pro nejmenší návštěvníky. Podle Renaty Balašové z marketingového oddělení TMR budou mít rodiče s dětmi k dispozici nové cvičiště Ještěd Maxiland pro výuku začátečníků. „Jsou zde nainstalovány dva pojízdné pásy a děti zabaví například i pohádkový slalom a další atrakce,“ poznamenala.

Ceny zůstávají na stejné úrovni jako v předchozích letech. Denní skipas pro dospělého v hlavní sezoně stojí i nadále 590 korun. Velký zájem byl letos o předprodej, v rámci kterého se už prodalo kolem 1 300 sezonních permanentek, což je třikrát více než loni. Během speciální akce se tisíc skipasů za 999 korun prodalo za tři a půl hodiny. „Doufáme, že se nám podařilo zastavit odliv návštěvníků. Rádi bychom vrátili Liberečáky na Ještěd,“ dodal ředitel.

Další novinkou je dřívější otvírací doba areálu. Otevřeno bude už od osmi od rána. „Protože v Liberci všichni vědí, že nejlépe se na Ještědu lyžuje ráno,“ podotkla Balášová.

TMR letos do areálu investovalo kolem 23 milionů korun. V renovacích bude pokračovat i dál. Prioritou je rozšíření sjezdovek, jako první přijde na řadu Skalka. Pro příští sezonu chtějí provozovatelé také nakoupit novou zasněžovací techniku. Podle ředitele jsou důvodem nevyvážené povětrnostní podmínky na Ještědu. „Jsou velké rozdíly mezi nástupní a vrcholovou stanicí,“ vysvětlil. V nižších polohách kopce je klima vlhčí, a sníh ze sněžných děl je tak méně kvalitní. „Nahoře zase podmínky ovlivňují poryvy větru,“ doplnil.