Koalice složená z členů hnutí Změna, Strany zelených a mnoha nezávislých kandidátů získala v krajských volbách 16,85 procent hlasů, které ji zajistily 10 mandátů.

Podle Korytáře je hlavní prioritou vytvoření stabilní koalice, která by mohla být známá již v průběhu neděle. První jednání se uskutečnila ještě v sobotu večer ve štábu vítěze voleb Starostů pro LK.

Jak dále lídr Změny pro Lk a bývalý primátor Liberec uvedl, v letošních krajských volbách se ukázalo, že síla peněz není všemocná. Současně vyzdvihl také to,že Změna jako jedna z kandidujících politických stran, která měla nejnižší rozpočet, tak  i přesto se jí jako jediné nové straně podařilo se do krajského zastupitelstva dostat.

Celkově v kraji se Změna pro Liberecký kraj umístila na třetím místě. V Liberci byla první. Svůj hlas jí dalo 31,88 procent voličů.  Na druhém místě skončili Starostové pro Liberecký kraj s 23,46 procenta hlasů.

Krajské volby měly v Liberci poměrně vysokou účast - k urnám přišlo 44,12 procenta zapsaných voličů, před čtyřmi lety volilo v krajském městě ve volbách 41,45 procenta lidí.