Svěřenci Jaroslava Šilhavého k tomu potřebují v dnešní dohrávce 25. kola na hřišti zachraňující se Ostravy zlomit prokletí z Bazalů a po sedmi a půl letech si ze Slezska odvézt výhru.

Liberečtí po porážce 1:3 od Sparty spadli z euforie na zem, překvapivý výsledek Sparty s Teplicemi (2:2) jim ale zvedl náladu. Severočeši opět mají situaci ve svých rukou: pokud všech zbylých šest duelů včetně souboje s Baníkem vyhrají, budou se radovat z titulu.

Kouč Jaroslav Šilhavý ale hned první krok v Ostravě vůbec nepovažuje za snadný, a to nejen proto, že Slovan na Bazalech čeká na tři body od října 2004. „Bude to nesmírně těžký duel. Ostrava hraje o život, teď vyhrála v Hradci a doma to bude chtít potvrdit,“ uvedl liberecký trenér.

Hosté vymýšlejí, kým nahradí levého obránce Fleišmana. Liberecký bek musel po zákroku sparťana Kweukeho podstoupit operaci zubů a mimo hru bude možná i pět týdnů. V Ostravě by ale stejně nemohl hrát, neboť pyká za karty. Na jeho místo v sestavě by se mohl posunout zkušený Janů.

Dnešní utkání na Bazalech začíná v 19.00 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT4.